Yandex Metrica

Taliban lideri komutanları uyardı: Uzuvlardan biri bozulursa tüm beden zarar görür

Taliban lideri komutanları uyardı: Uzuvlardan biri bozulursa tüm beden zarar görür

Afganistan'da kontrolü ele geçiren Taliban yönetimi, grubun içine sızma olması tehlikesine karşı Taliban komutanlarını uyardı. Taliban lideri Ahundzade, "Uzuvlardan biri bozulursa tüm beden zarar görür." uyarısında bulundu.

Dünya

23.01.2024, 18:14

Taliban lideri Molla Hibetullah Ahundzade, grubun içine sızma tehlikesine karşı Taliban komutanlarına uyarıda bulundu.

Kendisinin basında tek kare fotoğrafı bulunan Taliban lideri Ahundzade, yaptığı yazılı açıklamada, Taliban komutanlarını "saflarının içine bakmaya, kontrol etmeye ve casusları yok etmeye" çağırdı.

Rusya ve İngiltere arasında diplomatik kriz: Tepkimiz sert ve ölçülü olacak Rusya ve İngiltere arasında diplomatik kriz: Tepkimiz sert ve ölçülü... Haberi Görüntüle

'UZUVLARDAN BİRİ BOZULURSA TÜM BEDEN ZARAR GÖRÜR'

Taliban mensuplarının, "bedenin birer uzuvları" olduğunu ifade eden Ahundzade, "Uzuvlardan biri bozulursa tüm beden zarar görür." ifadesini kullandı.

Ahundzade, Taliban yetkililerinin, kendi saflarındaki mensuplarıyla çok iyi ilgilenmesi gerektiğini belirtti.

Öte yandan Taliban yönetimi, geçen haftalarda, Taliban saflarını temizleme konusunda bir komisyon kurmuş ve çalışmalarına başladıklarını açıklamıştı.

Rehineleri kurtarmak yerine yapay zaferi seçti: Eski başbakandan Bibi'ye sert sözler: İşgal istemiyoruz Rehineleri kurtarmak yerine yapay zaferi seçti: Eski başbakandan Bibi'ye sert... Haberi Görüntüle

TALİBAN'IN ADINI KÖTÜYE KULLANANLARIN GRUPTAN ÇIKARILMASI

Komisyonun görevinin, Taliban'ın adını kötüye kullananların gruptan çıkartılarak cezalandırmak olduğu bildirilmişti.

Taliban'ın 15 Ağustos'ta ülkeye hakim olmasının ardından saldırılar arttı. Bu saldırıların çoğunu terör örgütü DEAŞ üstlendi.

Öte yandan Taliban yönetimi, ülkede istikrar ve güvenliği yeniden sağlayabileceklerinde ısrar ediyor ancak Taliban mensupları veya aşırılık yanlısı grupların suçlandığı cinayetler de yaşanıyor.

Geçen hafta kendilerini Taliban olarak tanıtan silahlı kişiler, ülkenin doğusunda bir düğünü basarak 3 kişiyi öldürmüştü. Konuyla ilgili açıklama yapan Taliban sözcüsü Zabihullah Mücahid, söz konusu saldırının Taliban ile ilgisinin olmadığını belirtmişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading