Yandex Metrica

DOLAR

32.56

%0.07 expand_less

EURO

34.90

%0.1 expand_less

ALTIN

2428.00

%-0 expand_less

BIST

9722.09

%0.8 expand_less

BTC ($)

64216.14

%-3.1 expand_more

Suriye'de it dalaşı: ABD ile Rusya arasında ikinci SİHA krizi!

Suriye'de it dalaşı: ABD ile Rusya arasında ikinci SİHA krizi!

Suriye semaları çarşamba günü Rus ve ABD'li pilotların sıcak teması ile uyandı. İki ülke arasında yaşanan ikinci SİHA krizinde Rus pilotlar ABD'ye ait SİHA'nın görüşünü engellemek için işaret fişekleri fırlattı.

Dünya

21.03.2024, 07:36

Suriye'de yaşanan ikinci SİHA krizi iki ülkeyi karşı karşıya getirdi. ABD'nin 'MQ-9 Reaper' tipi SİHA'sına, Rus savaş jetleri tarafından önleme yapıldı. Söz konusu sıcak temasta Rus pilotlar ABD'ye ait SİHA'nın görüşünü engellemek için işaret fişeklerini ateşlendi.

Fiyasko! İran füzeleri testi geçemedi: İsrail medyasında alay konusu oldu Fiyasko! İran füzeleri testi geçemedi: İsrail medyasında alay konusu oldu Haberi Görüntüle

RUS UÇAKLARINDAN ENGELLEME

ABD'den gelen açıklamada, SİHA MQ-9 Reaper'a Suriye semalarında Rus savaş uçaklarında engelleme yapıldığı ifade edildi. ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı açıklamasının devamında, terör örgütü DEAŞ mevzillerini görüntülediğini ve bu esnada üç Rus savaş jetinin ABD SİHA Mq-9 Reaper'a önleme yaptığını belirtti. ABD ordusunda görevli tuğgeneral, Rus pilotların hareketini güvensiz ve profesyonellik dışı olarak nitelendirdi.

6 ay süren kriz çözüldü: ABD Temsilciler Meclisi Ukrayna, İsrail ve Tayvan'a yapılacak 95 milyar dolarlık yardımı onayladı 6 ay süren kriz çözüldü: ABD Temsilciler Meclisi Ukrayna, İsrail... Haberi Görüntüle

FİŞEKLER FIRLATILDI

Söz konusu görüntülerde Rus pilotların ABD SİHA'larının görüşünü engellemek için paraşüte takılı duman çıkaran ışıldaklar fırlattığı görüldü. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading