Yandex Metrica

Sitede Ara

Stoltenberg'den Rusya açıklaması! 'Tarihte bir ilk' deyip duyurdu

Stoltenberg'den Rusya açıklaması! 'Tarihte bir ilk' deyip duyurdu

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya'nın bir NATO ülkesine saldıracağına ilişkin bu yönde askeri bir tehdit algılamadıklarını açıkladı.   

Dünya

05.02.2024, 11:58

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya'nın yakın bir zaman NATO müttefiklerinden herhangi birine saldıracağına dair tehdit algılamadıklarını söyleyerek "Tarihte ilk defa bir muharip birliği yeniden yapılandırdık." dedi.

Stoltenberg, Alman ARD televizyonuna NATO'nun gelecek perspektifine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Gazze'deki soykırımda Fransız parmağı: Katil dronların elektronik parçaları Fransa'dan Gazze'deki soykırımda Fransız parmağı: Katil dronların elektronik parçaları Fransa'dan Haberi Görüntüle

'RUSYA'DAN ASKERİ BİR TEHDİT ALGILAMIYORUZ'

"Rusya, Ukrayna savaşını kazanırsa NATO üyesi bir ülkeye de saldıracak" iddialarına ilişkin Stoltenberg, "Bir NATO müttefikine yönelik yakın zamanda askeri bir tehdit algılamıyoruz." dedi.

Image

Kırmızı alarm! Gardiyan ve albay rehin alındı: DEAŞ'lı teröristler hapishaneden kaçtı Kırmızı alarm! Gardiyan ve albay rehin alındı: DEAŞ'lı teröristler hapishaneden... Haberi Görüntüle

'TARİHTE İLK DEFA BİR MUHARİP BİRLİĞİ YENİDEN YAPILANDIRDIK'

NATO'nun son dönemlerde önemli ölçüde güçlendirildiğini belirten Stoltenberg, "Elbette barış kendiliğinden oluşmaz. Her ne kadar yakın bir tehdit olmasa da savunmamıza önemli yatırımlar yaptık. Hazırlık seviyelerini ve silahlı kuvvetlerimizin gücünü arttırdık. Tarihte ilk defa bir muharip birliği yeniden yapılandırdık. Bu, NATO'nun bir nesil içinde gerçekleştirdiği en büyük güçlenmedir." diye konuştu.

Stoltenberg, NATO'nun Rusya'nın Kırım'ı 2014'te yasa dışı ilhak etmesinin ardından ortaya çıkan yeni gerçekliğin farkına vararak buna uyum sağladığını kaydetti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading