SON DAKİKA
Soykırımcı İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları devam ediyor: İletişim tamamen kesildi

Soykırımcı İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları devam ediyor: İletişim tamamen kesildi

Soykırımcı İsrail'in saldırıları ve ablukası altındaki Gazze Şeridi'nde internet ve iletişim hizmetlerinin tamamen kesildiği bildirildi.

Dünya

23.01.2024, 22:27

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları esir takası sürecindeki anlaşmazlıkların ardından artarak devam ediyor. Soykırımcı İsrail, Gazze'deki iletişim altyapısını hedef alıyor. 

Filistin Telekomünikasyon Şirketi Jawal'dan yapılan yazılı açıklamada, "Gazze Şeridi'nde iletişim ve internet hizmetinin tümüyle kesildiğini üzülerek duyuruyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, daha önce kopukluğun meydana geldiği ana hatların yeniden kopması sebebiyle Gazze Şeridi'ndeki iletişimin tamamen kesildiğine işaret edildi.

Refah kentindeki doktordan acı mesaj: 'Bombalanırsak tanınabilelim diye çocuklarımın ve... Haberi Görüntüle

GAZZE ŞERİDİ'NİN KUZEYİNDEKİ İLETİŞİM HİZMETLERİ TAMAMEN DURDU

Jawwal bugün yaptığı ilk açıklamada ise, İsrail'in devam eden bombardımanı sonucu iletişim ağının önemli unsurlarının hasar görmesi nedeniyle Gazze şehri ve Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki iletişim hizmetlerinin tamamen durduğunu duyurmuştu.

İsrail ordusunun 7 Ekim'den itibaren kapsamlı saldırılar başlattığı abluka altındaki Gazze Şeridi'nde 3 kez daha internet ve iletişim hizmetleri tamamen kesilmişti.

Filistin İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanı İshak Sedr, Mısır'a Gazze Şeridi yakınlarındaki iletişim istasyonlarının ve dolaşımın etkinleştirilmesi çağrısında bulunmuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading