SON DAKİKA
Soykırımcı İsrail'den Han Yunus açıklaması! Katliam mesajı verildi

Soykırımcı İsrail'den Han Yunus açıklaması! Katliam mesajı verildi

Gazze'de soykırım yapmaya devam eden İsrail ordusu, dün geceden itibaren Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus’a girdiğini öne sürdü.

Dünya

23.01.2024, 22:27

Dünyadan gelen tepkilere rağmen ABD ve Avrupa ülkelerinin desteğini arkasına alarak Gazze'de katliam yapan soykırımcı İsrail, Han Yunus'a girdiğini açıkladı. 

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Gazze Şeridi’nde Filistin direniş hareketi Hamas ile şiddetli çatışmaların yaşandığı belirtildi.

Yunan pilottan çarpıcı sözler: F-35'ler işe yaramayabilir, savaşı Kıbrıs'ta başlatalım Haberi Görüntüle

'GECEDEN İTİBAREN HAN YUNUS'UN KALBİNDE BULUNUYORUZ'

Açıklamada, 31 Ekim’den itibaren Gazze’ye yönelik kara harekatına başlayan ve Gazze’nin kuzey bölgesinde işgale girişen ordu birliklerinin, dün geceden itibaren güney bölgesindeki en büyük kent olan Han Yunus’a da girdiği öne sürüldü.

Açıklamada ifadelerine yer verilen İsrail Ordusu Güney Bölge Komutanı Tümgeneral Yaron Finkelman, “Cibaliya'nın kalbindeyiz, Şucaiye’nin kalbindeyiz ve dün geceden itibaren de Han Yunus'un kalbinde bulunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hollanda'nın Lahey kentinde Eritreli gruplar ile polis karşı karşıya geldi!... Haberi Görüntüle

İSRAİL'DEN KATLİAM MESAJI

Ayrıca açıklamada, bugünün, kara harekatına başlanmasından bu yana, hava ve kara saldırıları ile birlikte “en şiddetli çatışmaların yaşandığı gün” olduğu belirtilirken, İsrail ordusunun saldırılarına devam edeceği vurgulandı.

Öte yandan, İsrail ordusunun Gazze’nin güneyinde nüfusun en yoğun olduğu Han Yunus’a girdiğine ilişkin Filistin direniş grupları tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading