Yandex Metrica

Soykırımcı İsrail, Batı Şeria'da Filistinlilere ait bazı evlere el koydu: Askeri kışlaya dönüştürüldü

Soykırımcı İsrail, Batı Şeria'da Filistinlilere ait bazı evlere el koydu: Askeri kışlaya dönüştürüldü

İsrail ordusu, bir yandan Gazze Şeridi'nde soykırıma devam ederken diğer yandan Batı Şeria'daki sivillere ait evlere el koyarak askeri kışlaya dönüştürüyor. 

Dünya

22.05.2024, 21:01

Gazze Şeridi'nde soykırıma devam eden soykırımcı İsrail, Batı Şeria'da da işgali genişletmeye devam ediyor. 

Filistin Kızılayı, İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria'nın Cenin kentinde Filistinlilere ait bazı evlere el koyarak aileleri tahliye ettiğini ve evlerin de işgalciler tarafından kışlaya dönüştürüldüğünü duyurdu.

Filistin Kızılayı, X hesabından yaptığı açıklamada, evlerine el konulan ailelerin ilk yardım ekipleri tarafından tahliye edildiklerini belirtti.

Kızılay, tahliye işlemi sürecine ilişkin ambulansların ardından yürüyen kadın ve çocukların, yolun sağı ve solunda tahrip edilmiş evlerin göründüğü bir de video paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İspanya'da: Kral 6. Felipe ile bir araya geldi Cumhurbaşkanı Erdoğan İspanya'da: Kral 6. Felipe ile bir araya geldi Haberi Görüntüle

FİLİSTİNLİLERE AİT EVLER DİNAMİTLERLE HAVAYA UÇURULDU

İsrail ordusu, Cenin Mülteci Kampı'na dün başlattığı saldırıları genişletirken, bölgede Filistinlilere ait 3 evi dinamitlerle tahrip etti.

Askeri buldozerlerle altyapının da tahrip edildiği Cenin Mülteci Kampı'na takviye güç getiren İsrail ordusuyla direnişçi gençler arasında zaman zaman çatışmalar yaşanıyor.

İsrail ordusunun dün işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyinde yer alan Cenin kenti ve Cenin Mülteci Kampı'na düzenlediği saldırılarda 8 Filistinli ölmüş, 21 Filistinli yaralanmıştı.

İsrail'in 7 Ekim 2023'ten bu yana Batı Şeria'da Filistinlileri hedef alan saldırılarında ölen Filistinlilerin sayısının 514'e ulaştığı bildirilmişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading