Yandex Metrica

Sitede Ara

Soykırım destekçisi Almanya Başbakanı Scholz hakkında suç duyurusu: İsrail'e yardım ve yataklık yapıyor

Soykırım destekçisi Almanya Başbakanı Scholz hakkında suç duyurusu: İsrail'e yardım ve yataklık yapıyor

İsrail'in Gazze'de işlediği soykırım suçlarına destek veren Almanya Başbakanı Olaf Scholz ve üst düzey yetkililer hakkında İsrail'e “yardım ve yataklık yapmak” suçlamasıyla dava açıldı.  

Dünya

25.02.2024, 08:21

Almanya'da hukukçular İsrail'in Gazze'deki soykırım suçlarına destek veren Almanya Başbakanı Olaf Scholz hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Terör devleti İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları sürerken, dünyanın dört bir yanında milyonlar bu saldırıların durması için tepki göstermeye devam ediyor. Almanya'da Filistinlileri temsil eden avukatlar, Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Ekonomi Bakanı Robert Habeck, Maliye Bakanı Christian Lindner ve diğer bakanlar ile Federal Güvenlik Konseyi'nin bazı üyeleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Hamas kapıları kapattı: 'İsrail Gazze'den çekilmedikçe ve yerinden edilenler geri dönmedikçe anlaşma yok' Hamas kapıları kapattı: 'İsrail Gazze'den çekilmedikçe ve yerinden edilenler geri... Haberi Görüntüle

"ALMANYA BAŞBAKANI SCHOLZ, İSRAİL'E YARDIM VE YATAKLIK YAPIYOR"

Alman federal savcılığına başvuran avukatlar, Scholz, Alman bakanlar ile ulusal güvenlik politikasını yönlendiren ve İsrail'e silah ihracatına izin veren Federal Güvenlik Konseyi'nin bazı üyelerini İsrail'in Gazze'de işlediği soykırıma “yardım ve yataklık yapmakla” suçladı.

İsrail'in Gazze'deki soykırım suçlarına destek veren Almanya Başbakanı Olaf Scholz hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Eli işte gözü oynaşta… Meclis'te aşk kokusu! Gay başbakan sosyal medyada gündem oldu Eli işte gözü oynaşta… Meclis'te aşk kokusu! Gay başbakan sosyal... Haberi Görüntüle

"İSRAİL'E EN GÜÇLÜ MADDİ DESTEĞİ VEREN ÜLKELERDEN BİRİ"

Yapılan ortak açıklamada, “Alman devleti, Gazze Şeridi ve Filistinlilere yönelik saldırılarında İsrail'e en güçlü siyasi ve maddi desteği veren ülkelerden biridir” ifadeleri yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Haniye'nin görüşmesi dünya medyasında: Türkiye'nin pozisyonu öne çıkarıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Haniye'nin görüşmesi dünya medyasında: Türkiye'nin pozisyonu öne çıkarıldı Haberi Görüntüle

"DÜNYA ÇAPINDA CANLI YAYINLANAN BİR SOYKIRIM GÖRÜYORUZ"

Davaya destek veren avukatlardan Alexander Gorski, Almanya'daki siyasi ortam göz önüne alındığında bu davanın hukuki açıdan zor bir dava olacağını belirtti. Gorski, “Ancak yargı sektöründe çalışan insanlar olarak bir şeyler yapmaya çalışmanın bizim sorumluluğumuz olduğuna inanıyoruz. Dünya çapında canlı yayınlanan bir soykırım görüyoruz ve buna rağmen İsrail hükümeti hala ülkeler tarafından destekleniyor, onlardan silah almaya devam ediyor” dedi.

Avrupa Hukuki Destek Merkezi, Filistin Kamu Diplomasisi Enstitüsü, İngiltere merkezli Filistin için Hukuk adlı sivil toplum kuruluşları, Almanya'nın İsrail'e silah ihracatına da odaklanacak olan davaya destek veren kuruluşlar arasında yer alıyor.

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Loading