Yandex Metrica

Son dakika! Taliban: Havaalanının tam kontrolünü sağlamayı bekliyoruz

Son dakika! Taliban: Havaalanının tam kontrolünü sağlamayı bekliyoruz

Taliban'ın Kabil Uluslararası Havalimanı açıklamasında Teknik ekibimiz havaalanını devralmaya hazır. Taliban ve ABD, hızlı bir devir teslimi hedefliyor. Havaalanının tam kontrolünü sağlamak için Amerikalıların tamamen çıkışını bekliyoruz" ifadesi kullanıldı.

Dünya

23.01.2024, 17:53

ABD dışında tüm ülkeler tahliyelerini bitirirken, Afganistan'da yönetimi ele geçiren Taliban'dan, başkent Kabil'deki Uluslararası Hamid Karzai Havalimanı için önemli bir açıklama geldi.

Reuters'a konuşan Taliban yetkilisi, Taliban'ın teknik uzmanlardan oluşan yüksek nitelikli mühendis ekibinin havaalanını devralmaya hazır olduğunu belirterek, "Taliban ve ABD, hızlı bir devir teslimi hedefliyor. Havalimanının tam kontrolü sağlamak için Amerikalıların tamamen çıkışını bekliyoruz" dedi.

Tek başına bir şehri haritadan silebilen bomba: 500 bin askerden daha etkili Tek başına bir şehri haritadan silebilen bomba: 500 bin askerden... Haberi Görüntüle

ABD YENİ BİR SALDIRI BEKLİYOR

ABD Başkanı Joe Biden da geçtiğimiz saatlerde yaptığı son dakika açıklamada, Afganistan'da önümüzdeki 24 ila 36 saat içerisinde yeni bir saldırı daha olması ihtimalinin yüksek olduğunu söylemişti.

KAYNAK: HABER7
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading