Yandex Metrica

Son dakika... Rusya, İngiltere'ye nota verdi: Moskova misilleme kararını duyurdu

Son dakika... Rusya, İngiltere'ye nota verdi: Moskova misilleme kararını duyurdu

Rusya, Londra’daki Rus savunma ataşesini sınır dışı etme kararı alan İngiltere’nin Moskova’daki savunma ataşesini sınır dışı edeceğini bildirerek İngiltere'ye nota verdi.  

Dünya

16.05.2024, 20:22

Rusya Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İngiltere’nin Moskova Büyükelçiliği temsilcisinin bakanlığa çağrıldığı ve İngiltere'ye protesto notası verildiği açıklandı.

İtalya Başbakanı Meloni'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a özel davet! Liderler lüks tatil cennetinde İtalya Başbakanı Meloni'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a özel davet! Liderler lüks tatil... Haberi Görüntüle

RUSYA'DAN İNGİLTERE'YE NOTA!

İngiliz yetkililerin Rusya aleyhinde aldığı kararların eleştirildiği açıklamada, “İngiltere’nin, Londra'daki Rusya Büyükelçiliği Savunma Ataşesine yönelik aldıkları hasmane ve temelsiz karar nedeniyle temsilciye sert bir protesto notası verildi.” ifadesi kullanıldı.

Rusya'dan ABD yaptırımına misilleme: Moskova Borsası'ndan dolar ve Euro kararı Rusya'dan ABD yaptırımına misilleme: Moskova Borsası'ndan dolar ve Euro kararı Haberi Görüntüle

'BU ADIM BELİRGİN BİR RUS DÜŞMANLIĞINA SAHİP'

Açıklamada, söz konusu adımların iki ülke arasındaki ilişkilere “onarılamaz zararlar” verdiği vurgulanarak, “Temsilciye, bu adımı belirgin bir Rus düşmanlığına sahip, siyasi amaçlı bir eylem olarak gördüğümüzü vurguladık.” denildi.

Bir seri katilin mektupları: 50 yıl sonra gün yüzüne çıktı! Okuyanların tüyleri diken diken oldu Bir seri katilin mektupları: 50 yıl sonra gün yüzüne çıktı!... Haberi Görüntüle

RUSYA, İNGİLİZ ATEŞESİNİ SINIR DIŞI ETME KARARI ALDI

Temsilciye, İngiltere’nin Moskova Büyükelçiliğindeki savunma ataşesinin sınır dışı edileceği bilgisinin de verildiği aktarılan açıklamada, “İngiliz tarafının 8 Mayıs'ta açıkladığı Rusya karşıtı düşmanca eylemlere tepkimiz bu adımla bitmeyecek. Sorunu tırmandırmayı başlatanlar, daha sonraki misilleme adımları konusunda bilgilendirilecek.” ifadelerine yer verildi.

İngiltere Dışişleri, İçişleri ve Savunma bakanlıkları, 8 Mayıs’ta yaptıkları ortak açıklamada, Rusya'nın kötü niyetli istihbarat faaliyetlerini gerekçe göstererek bu ülkenin savunma ataşesini sınır dışı edeceğini, Rusya bağlantılı bazı mülklerin diplomatik statüsünü kaldıracağını ve Rus diplomatik vizelerinin süresini sınırlayacağını bildirmişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading