Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: Putin, ilhak kararını resmen onayladı

Son dakika: Putin, ilhak kararını resmen onayladı

Son dakika haberleri... Rusya Devlet Başkanı Putin; Donetsk, Luhansk, Zaporijya ve Herson'un ilhak edilmesini resmileştiren kanunu onayladı.

Dünya

23.01.2024, 19:53

Rusya, Devlet Başkanı Putin'in nihai imzayı atmasının ardından Ukrayna'nın doğusundaki Herson, Zaporijya, Luhansk ve Donetsk bölgelerini resmen ilhak etmiş oldu.

Sovcomflot buz dağına çarptı: Hayalet filo batmak üzere Sovcomflot buz dağına çarptı: Hayalet filo batmak üzere Haberi Görüntüle

PUTİN İLHAK KARARINI RESMEN ONAYLADI

Dün, Rusya Parlamentosu’nun üst meclisi olan Rusya Federasyon Konseyi, Ukrayna'nın dört bölgesinin Rus topraklarına katılmasına ilişkin anlaşmaları oy birliğiyle onayladı. Rusya'nın alt meclisi Duma’nın tüm üyeleri de önceki gün Donetsk, Herson, Luhansk ve Zaporijya bölgelerinin Rusya'ya dahil edilmesine ilişkin anlaşmalar lehinde oy kullanmıştı. Bununla birlikte, Rus Parlamentosu’nun her iki meclisinin de ilhak anlaşmalarının onaylamasının ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bunları imzalamasıyla ilhak yasal hale gelmiş oldu.

Suudi Arabistan duyurdu: Hac ibadeti için kutsal topraklara giden 1301 hacı adayı vefat etti Suudi Arabistan duyurdu: Hac ibadeti için kutsal topraklara giden 1301... Haberi Görüntüle

ANAYASADA DEĞİŞİKLİK YAPILACAK

Ayrıca, Rus anayasasında, ülkenin bölge sayısınına ilişkin gerekli değişiklikler yapılacak.Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin geçen hafta, 23-27 Eylül tarihlerinde yapılan referandumların ardından Ukrayna'nın dört ayrılıkçı bölgesinin liderleri ile Donetsk, Herson, Luhansk ve Zaporijya’nın Rusya'ya katılımı konusunda anlaşmalar imzalamıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading