SON DAKİKA
Son dakika: Pentagon'da şok! ABD Savunma Bakanı yoğun bakıma alındı: İşte ilk açıklama

Son dakika: Pentagon'da şok! ABD Savunma Bakanı yoğun bakıma alındı: İşte ilk açıklama

Son dakika haberleri... Pentagon'dan yapılan açıklamaya göre, ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, yoğun bakıma alındı. Söz konusu açıklamanın devamında Lloyd Austin'in sağlık durumuna ilişkin açıklama yapılırken, Austin'in ne kadar hastanede kalacağının meçhul olduğu bildirdi.

Dünya

16.02.2024, 20:49

Nükseden mesane sorunu nedeniyle kaldırıldığı hastanede, yoğun bakıma alınana, ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin için Pentagon'dan açıklama geldi. Yapılan açıklamada, Walter Reed Ulusal Askeri Tıp Merkezi'nden doktorların Austin'in sağlığına dair bilgilendirmeleri paylaşıldı.

ABD ve İngiltere'den Yemen'e saldırı: Hudeyde kenti bir kez daha... Haberi Görüntüle

YOĞUN BAKIMA ALINDI

Pentagon'dan yapılan açıkalamada, Austin'in acil mesane sorunu nedeniyle gün içerisinde hastaneye kaldırıldığı belirtilirken, yapılan testler ve değerlendirmeler sonrası destekleyici tedavi ve yakın izleme amacıyla yoğun bakım ünitesine nakledildiği belirtildi.

Avrupa'da başkaldırı! Yönetim "İsrail" halk "Gazze" dedi: Batı'da Siyonistlere tepki... Haberi Görüntüle

"NE ZAMAN TABURCU OLACAĞI BELİRSİZ"

Söz konusu açıklamanın devamında Bakan Austin'in ne kadar hastanede kalacağının bilinmediği belirtilirken, mesane sorununun umulan tam iyileşme sürecini değiştirmesinin beklenmediği ifade edildi. Ayrıca açıklamada, "Kanser prognozu mükemmel durumda. Bakanın durumuna dair güncellemeler en kısa sürede yapılacak." ifadesi kullanıldı.

ABD'den Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki normalleşme sürecine destek: 'Barış anlaşması... Haberi Görüntüle

KANSER TEŞHİSİ KONULMUŞTU

Öte yandan Bakan Austin'e geçen yılın Aralık ayında prostat kanseri teşhisi konulurken, Austin, 22 Aralık'ta operasyon geçirmişti. Gelişen komplikasyonlar nedeniyle 1 Ocak'ta aşırı sancıyla hastaneye kaldırılan Austin, yoğun bakıma alınmış, 15 Ocak'a kadar tedavisi hastanede devam etmişti. Austin, 29 Ocak'a kadar evinden çalışmaya devam etmişti.

Eriyorlar! Boykot işe yaradı: İşgale destek veren markaların satışlarında büyük... Haberi Görüntüle

BEYAZ SARAY GÜNLER SONRA ÖĞRENDİ

Ayrıca yaşanan gelişmelerden haberi olmayan Beyaz Saray, Austin'in hastaneye kaldırılışını 5 Ocak'ta ABD Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile ilk kez öğrenmişti. Açıklamanın ardından Başkan Joe Biden dahil üst düzey yöneticilerin yanı sıra Pentagon yetkilileri ve Kongre üyelerinin, Austin'den durum hakkında rapor istediği bildirilmişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading