Yandex Metrica

Son dakika: Mahmud Abbas Türkiye'ye geliyor! Tarih belli oldu

Son dakika: Mahmud Abbas Türkiye'ye geliyor! Tarih belli oldu

Filistin Dışişleri Bakanı Maliki, ADF'ye yaptığı açıklamada Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın Salı günü Ankara'ya geleceğini duyurdu.

Dünya

16.03.2024, 09:35

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında 4 ay geride kaldı. Hedef gözetmeksizin her yeri bombalayan terör devletinin işgalci askerleri, şu ana kadar 30 binden fazla masum Filistin halkını katletti.

Dünya kamuoyunun ateşkes çağrılarına kulağını tıkayan İsrail, sivilleri vurmaya devam ederken Filistin Dışişleri Bakanı Maliki'den dikkat çeken bir açıklama geldi.

Ukrayna'ya yardım kararına Rusya'dan tehdit geldi: Hesap vereceksiniz! Ukrayna'ya yardım kararına Rusya'dan tehdit geldi: Hesap vereceksiniz! Haberi Görüntüle

MAHMUD ABBAS TÜRKİYE'YE GELİYOR

Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, ADF'ye yaptığı açıklamada Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın Salı günü Ankara'ya geleceğini duyurdu.

Ukrayna envanterine yeni transfer: Rus birlikleri 450 SkyRanger ile takip edilecek Ukrayna envanterine yeni transfer: Rus birlikleri 450 SkyRanger ile takip... Haberi Görüntüle

''TEK YETİKİLİ VE MEŞRU YÖNETİM FİLİSTİN''

Savaş sonrası yönetimin Filistin'de olması gerektiğini belirten Maliki "Gazze'de bundan sonra da çalışacak tek yetkili ve meşru yönetim Filistin yönetimidir, Batı Şeria'da olduğu gibi Gazze'de de Filistin yönetimi olacaktır" ifadelerini kullandı.

Yahudi yerleşimciler polis eşliğinde Filistinlilere saldırdı: 6 kişi vurularak yaralandı Yahudi yerleşimciler polis eşliğinde Filistinlilere saldırdı: 6 kişi vurularak yaralandı Haberi Görüntüle

''TÜRKİYE'NİN DESTEĞİNE GÜVENİYORUZ''

Savaşın başından bu yana akan kanın durması için çaba sarf eden Türkiye'ye teşekkür eden Filistinli bakan, "Türkiye halkı ve devletinin destekleri için müteşekkiriz. Türkiye'nin insani yardımlarına ve İsrail'in insanlık suçlarına karşı mücadelesi için teşekkür ederiz. Her zaman Türkiye'nin desteğine güvenebileceğimizi biliyoruz" ifadelerini kullandı.

Mahkum kendini astı! Gardiyanlar 7 dakika boyunca baktı: Mahkeme kabul ederse ailesi rekor tazminat alacak Mahkum kendini astı! Gardiyanlar 7 dakika boyunca baktı: Mahkeme kabul... Haberi Görüntüle

''FİLİSTİN'İ TANIYIN''

Müslüman ülkeler ve uluslararası camianın net bir duruş göstermesi gerektiğini belirten Maliki, "İsrail'in yüzyıllardır devam eden mevcut durumu değiştirme çabalarını boşa çıkarmalıyız. Avrupa ülkeleri inisiyatif alıp Filistin'i tanımalı" şeklinde konuştu.

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Loading