Yandex Metrica

Son dakika: Esad öldürüldü! Suriye'yi sarsan suikast: İstihbaratının başındaydı

Son dakika: Esad öldürüldü! Suriye'yi sarsan suikast: İstihbaratının başındaydı

Son dakika haberleri... Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın kardeşi olan Mahir Esad’ın İsrail tarafından düzenlenen suikastle öldürüldüğü iddia ediliyor. Öte yandan iddiaları güçlendiren paylaşım İsrailli gazeteci Edy Cohen'den geldi. Cohen, "Sayın Babanıza ve Kasım Süleymani'ye selamlarımızı iletin" ifadelerini kullandı. Mahir Esad, Suriye istihbaratının başındaki isimdi.

Dünya

17.05.2024, 16:57

Bölge kaynaklarından edinilen bilgiye göre Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın kardeşi olan Mahir Esad’ın İsrail istihbaratı tarafından düzenlenen suikastle öldürüldüğü iddia edildi.

Donald Trump'ın cinsel sırları ortaya döküldü: Bana kızım Ivanka'yı hatırlatıyorsun Donald Trump'ın cinsel sırları ortaya döküldü: Bana kızım Ivanka'yı hatırlatıyorsun Haberi Görüntüle

"BABANA VE KASIM SÜLEYMANİ'YE SELAM SÖYLE"

Öte yandan iddiaları güçlendiren paylaşım İsrailli gazeteci Edy Cohen'den geldi. Cohen sosyal medya hesabından Beşar Esad'ın kardeşi Mahir Esad hakkında bir tweet paylaştı. Cohen paylaşımına, "Sayın Babanıza ve Kasım Süleymani'ye selamlarımızı iletin" ifadelerini kullandı.

BM Genel Kurulu'nda alınan Filistin kararı İsrailli elçiyi çıldırttı! Kürsüde BM Anlaşmasını yırttı BM Genel Kurulu'nda alınan Filistin kararı İsrailli elçiyi çıldırttı! Kürsüde... Haberi Görüntüle

SURİYE İSTİHBARATININ BAŞINDAYDI

Mahir Esad Cumhuriyet Muhafızları ve Dördüncü Zırhlı Tümen birliklerin komutanlığının yanı sıra, Suriye'de faaliyet gösteren gizli polis ve istihbaratında başındaki isim olarak dikkat çekiyordu. Mahir Esad, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'dan sonra otoriteyi elinde bulunduran iki numaralı isimdi.

Fransa'da virüs alarmı! Göz, kulak ve ağızda kanamaya neden oluyor Fransa'da virüs alarmı! Göz, kulak ve ağızda kanamaya neden oluyor Haberi Görüntüle

MAHİR ESAD KİMDİR?

8 Aralık 1967 tarihinde Suriye'nin Şam ilinde dünyaya gelen Mahir Esad, Hafız Esad'ın en küçük oğlu olarak dünyaya geldi. İki yaşını doldurduğunda babası Suriye başkanı oldu. Diğer kardeşleriyle benzer şekilde kamuoyunun ilgisinden uzak yetiştirildi. Üniversite eğitimini Suriye Özgürlük Okulu Akademisi ve Şam Üniversitesi'de makine mühendisliği okuyarak alan Esad, abisi Basil gibi askeri kariyerde ilerlemeyi tercih etti.

1.500 kilometre uçan dron Başkurdistan'ı vurdu: Enerji tesislerini yerle bir etti 1.500 kilometre uçan dron Başkurdistan'ı vurdu: Enerji tesislerini yerle bir... Haberi Görüntüle

DENGESİZ KİŞİLİĞİ BAŞKANLIKTAN ETTİ

Öte yandan abisi Basil, trafik kazasında ölünce, ismi kısa süreliğine de olsa başkanlık için gündeme gelse de, hem genç olması, hem de dengesiz kişiliği yüzünden Suriye Başkanlığı için Beşar Esed ismi tercih edildi. Büşra Esad'ın, orta sınıf Nusayri bir aileden gelen Asıf Şevket ile evlenmesiyle, Mahir-Asıf ilişkilerinde bir gerginlik oluşmuş ve bir toplantıda Rıfat Esad ile ilgili bir tartışmada Mahir Esad eniştesi Asıf'ı karnından vurmuş ve Asıf Şevket Fransa'da tedavi görmüştü.

Habere Tepki Ver

1

2

1

1

0

1

0

0

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Dünya


Loading