Yandex Metrica

Son dakika: Dünya petrol kriziyle boğuşurken Nijerya'dan kaçak petrol açıklaması

Son dakika: Dünya petrol kriziyle boğuşurken Nijerya'dan kaçak petrol açıklaması

Nijerya Petrol Kaynaklarından Sorumlu Devlet Bakanı Timipre Sylva, Nijerya'daki Shell Petrol Geliştirme Şirketi'nin (SPDC) petrol koridorunda yaklaşık 265 kaçak rafinerinin bulunduğunu söyledi.

Dünya

23.01.2024, 19:51

Sylva, "Petrol Üreticileri Ticaret Bölümünün 60. Yıl Dönümü" programında yaptığı açıklamada, Nijerya'da devam eden vandalizm ve petrol hırsızlığının ülkenin ekonomisini olumsuz etkilediğini belirtti.

Anket şirketinden dikkat çeken araştırma: Genç İngilizlerin %54'ü 'İsrail var olmamalı' dedi! Anket şirketinden dikkat çeken araştırma: Genç İngilizlerin %54'ü 'İsrail var... Haberi Görüntüle

265 KAÇAK RAFİNERİ VAR

Sylva, Nijerya'nın petrol hırsızlığıyla mücadele etmeye devam ederken yalnızca SPDC'nin petrol koridorunda yaklaşık 265 kaçak rafinerinin bulunduğunu kaydetti.

Vandalizm ve petrol hırsızlığının Nijerya'nın günde bir milyon varilden daha az ham petrol üretmesine yol açtığının altını çizen Sylva, hükümetin, yatırımcıların sektöre olan güvenini artırmak üzere sorunu çözmek için muhataplarla iş birliği içinde olduğunu aktardı.

Nijerya hükümeti, daha önce ülkede petrol hırsızlığı nedeniyle yılda 4 milyar dolar zarar edildiğini açıklamıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading