SON DAKİKA

Sitede Ara

Son dakika: Çin'in tatbikat sırasında fırlattığı füzeler Tayvan karasularına düştü

Son dakika: Çin'in tatbikat sırasında fırlattığı füzeler Tayvan karasularına düştü

Tayvan, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin ziyaretinin ardından Çin​ ordusunun adayı çevreleyen tatbikatları sırasında fırlattığı bazı füzelerin düştüğünü duyurdu.

Dünya

23.01.2024, 19:38

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin kriz yaratan Tayvan ziyaretinin ardından, Tayvan, "karasuları" olarak nitelediği bölgeye, Çin ordusunun adayı çevreleyen tatbikatları sırasında fırlattığı bazı füzelerin düştüğünü duyurdu.

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin, Pasifik turu kapsamında yaptığı ve Beyaz Saray ile Pekin arasında iplerin gerilmesine neden olan Tayvan ziyaretinin sona ermesinin ardından Çin’in ziyarete tepkisi sert oldu.

Kamala Harris, Navalnıy'ın ölümünden Putin'i sorumlu tuttu: Gaddarlığının bir başka... Haberi Görüntüle

TATBİKAT AÇIKLAMASI YAPILMIŞTI

Çin Dışişleri Bakanlığı, Pelosi'nin uçağının önceki gün Tayvan'a inmesinin hemen ardından yaptığı açıklamada, ziyareti kınadığını bildirmiş, Savunma Bakanlığı da ada çevresinde "bir dizi askeri tatbikat" düzenleyeceğini duyurmuştu.

Çin'den gelen açıklamaların ardından Tayvan, "karasuları" olarak nitelediği bölgeye, Çin ordusunun adayı çevreleyen tatbikatları sırasında fırlattığı bazı füzelerin düştüğünü duyurdu.

İsrail bilançoyu açıkladı: İşte Gazze'de ölen ve sakat kalan soykırımcı... Haberi Görüntüle

TAYVAN SAVUNMA BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Tayvan Savunma Bakanlığı, Twitter hesabından bir video paylaştı. 

Bakanlık, paylaştığı videoya şu notu düştü:

"Silahlı Kuvvetler egemenliğimizi sürdürmeye ve topraklarımızı korumaya kararlıdır. Ülkemizi korumak için yorulmadan çalışıyoruz. Gerginliği tırmandırmak istemiyoruz, kendimizi özgürlüğe, demokrasiye ve çevremizdeki bölgenin istikrar ve güvenliğine adadık."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading