SON DAKİKA
Son dakika: Azerbaycan'dan Fransa'ya diplomatik nota! Büyükelçiliğe saldırıya sessiz kalmışlardı

Son dakika: Azerbaycan'dan Fransa'ya diplomatik nota! Büyükelçiliğe saldırıya sessiz kalmışlardı

Azerbaycan, 'radikal Ermeni gruplarının' Azerbaycan’ın Paris Büyükelçiliği’ne yaptığı saldırılar nedeniyle Fransa’ya diplomatik nota gönderdiğini duyurdu.

Dünya

23.01.2024, 22:13

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Fransa’nın Bakü Büyükelçisi Zacharie Gross’un Bakanlığa çağrıldığı ve kendisine Paris Büyükelçiliğine yapılan saldırıyla ilgili notanın verildiği bildirildi.

Netanyahu sivillerin son sığınağı Refah'a saldırıda kararlı: 'Yoksa savaşı kaybedeceğiz' Haberi Görüntüle

FRANSA YASALARI İHLAL EDİLDİ 

Gross’u kabul eden Dışişleri Bakan Yardımcısı Halef Halefov, Paris Büyükelçiliğine yapılan saldırı ile Fransa yasalarının ve uluslararası hukuk normlarının açık ve ağır şekilde ihlal edildiğini belirtti.

Halefov, saldırı sırasında büyükelçilik binasında hasar meydana geldiğini, diplomatik misyonun faaliyetine ve çalışanların hayatlarına tehdit oluşturulduğuna dikkati çekerek, radikal Ermeni grupların saldırısının zamanında önlenmemesi nedeniyle itirazını ve üzüntüsünü ifade etti.

Yunanistan'ın tek gündemi KAAN: Türkiye'nin övgüveni arttı Haberi Görüntüle

ZARARIN TAZMİNİ TALEP EDİLDİ 

Saldırının her yönüyle araştırılması ve suçluların yargı önüne çıkarılmasını isteyen Halefov, büyükelçilik binasına verilen zararın tazminini talep etti.

Büyükelçi Gross, saldırının üzücü olduğunu belirterek, Azerbaycan’ın talebi doğrultusunda olayın hukuki olarak değerlendirilmesi için gerekli adımların atılacağını vurguladı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading