SON DAKİKA
Son dakika: Ateşkes uzayacak mı? MOSSAD ve CIA Katar'da bir araya geldi!

Son dakika: Ateşkes uzayacak mı? MOSSAD ve CIA Katar'da bir araya geldi!

Son dakika haberleri... Ateşkesin uzatılması için yapılan görüşmeler Mısır'da devam ediyor. Son olarak MOSSAD ve CIA Katar'da bir araya geldi!

Dünya

23.01.2024, 21:46

Mossad ve CIA yetkilileri DOHA'da Katar Başbakanı ile ateşkesin uzatılması konusu için bir araya geldi. Ateşkesin uzatılması için yapılan görüşmeye Mısır'da katılıyor. Mossad şefi David Barnea, CIA direktörü Bill Burns ve üst düzey Katarlı yetkililerle görüşmek üzere Doha'da bulunuyor.

İsveç'ten itiraf gibi rapor: Terör örgütü PKK faaliyetlerini sürdürmek için... Haberi Görüntüle

GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Ziyaret, İsrail ve Hamas'ın Gazze'deki en az 20 rehinenin daha serbest bırakılmasına izin vermek amacıyla geçici ateşkesin iki gün uzatılması konusunda anlaşmaya varmasının ardından gerçekleşti. Burns, Hamas ve İsrail'in, şu ana kadar kadınlar ve çocuklarla sınırlı olan devam eden rehine müzakerelerinin odağını erkeklerin ve askeri personelin serbest bırakılmasını da kapsayacak şekilde genişletmesi için baskı yapıyor.

Kızıldeniz'de gerilim yüksek: Husiler'den önce İngilizlere sonra ABD İHA'sına saldırı! Haberi Görüntüle

10 REHİNE SERBEST KALABİLİR

Hassas tartışmaları detaylandırmak için isminin açıklanmaması şartıyla bilgi veren bir yetkili, İsrail'in Hamas'ın savaşta ara verdiği her gün için en az 10 kişiyi serbest bırakması yönündeki talebini göz önünde bulundurarak ateşkesi birkaç gün daha uzatmak istediğini söyledi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading