Yandex Metrica

Sitede Ara

Sel ve heyelan felaketi can aldı! Nehirler taştı evler sular altında kaldı

Sel ve heyelan felaketi can aldı! Nehirler taştı evler sular altında kaldı

Latin Amerika ve Karayiplerde sel ve su baskınları çok fazla sayıda can aldı. Brezilya, Ekvador ve Haiti'de heyelanların ardından toprak altında kalan onlarca vatandaş var.

Dünya

23.01.2024, 18:44

Latin Amerika ve Karayipler, sel ve su baskınlarına teslim oldu. Brezilya'da heyelan sebebiyle 1500'den fazla ev yıkıldı. Sao Paulo eyaletinde şiddetli yağışların yol açtığı sel ve heyelanlarda 28 Ocak’tan bu yana 19 kişi hayatını kaybetti.

27 kenti etkileyen sel ve su baskınları sonrasında, ekipler kaybolanları ararken, can kaybının artmasından endişe ediliyor.

Uzmanlar bölgede aşırı soğuk dalgasının etkili olduğu uyarısında bulunuyor.

Balkanlarda hayat durdu: 4 ülkede elektrik kesildi, insanlar sokaklara akın etti! Balkanlarda hayat durdu: 4 ülkede elektrik kesildi, insanlar sokaklara akın... Haberi Görüntüle

EKVADOR'DA ÇAMUR SELİ

Güney Amerika ülkesi Ekvador'da başkent Quito'nun batısında, 24 saat aralıksız devam eden sağanağın ardından taşan dereler nedeniyle caddeler çamur yığınına döndü.

Yetkililer, felakette şimdiye kadar 23 kişinin yaşamını yitirdiğini, 47 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Kayıp sayısının 23 olarak tahmin edildiği sellerde, ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Başkent Belediyesi Güvenlik Sekreterliğinden yapılan açıklamada, çok sayıda evin hasar görmesinin yanı sıra elektrik tellerinin devrildiğini ve yolların ise çamurla kaplandığını duyurdu.

Arama kurtarma çalışmaları itfaiye, asker ve polis ekipleri eşliğinde kapsamlı bir şekilde yürütülüyor.

Emekli zammında bomba haber! Seyyanen zam gündemde: Konuşulan rakam 7000 TL Emekli zammında bomba haber! Seyyanen zam gündemde: Konuşulan rakam 7000... Haberi Görüntüle

HAİTİ'DE NEHİRLER TAŞTI EVLER SULAR ALTINDA KALDI

Kuzey Karayipler'deki, Haiti'de ise şiddetli yağışlar nedeniyle nehirler taştı. Evleri su altında kalan yaklaşık 2 bin 500 aile geçici barınaklara yerleştirildi.

Fırtına nedeniyle bir köprü yıkılırken bir elektrik santralini de su bastı. Sert rüzgar sebebiyle ağaçlar devrilirken, hasar tespit çalışmaları devam ediyor.


 
 
 
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading