Yandex Metrica

Savaş uçakları havalandı! ABD ve Japonya'dan Kuzey Kore'ye gözdağı

Savaş uçakları havalandı! ABD ve Japonya'dan Kuzey Kore'ye gözdağı

Doğu Denizi'nde sular ısınıyor. Kuzey Kore'nin hafta sonu yaptığı füze denemeleri sonrası Japonya ve ABD harekete geçti. İki ülke Japon Denizi'nde Doğu Denizi savaş uçaklarıyla tatbikat düzenledi.

Dünya

23.01.2024, 19:22

Doğu Denizi'nde sular ısınıyor. Geçtiğimiz günlerde Kuzey Kore'nin füze denemelerinin ardından Japonya ve ABD'den Kore'ye misilleme geldi.

Netanyahu hakkındaki CIA raporunu CNN yayınladı! Çarpıcı gerçekler ortaya çıktı Netanyahu hakkındaki CIA raporunu CNN yayınladı! Çarpıcı gerçekler ortaya çıktı Haberi Görüntüle

ABD VE JAPONYA, KORE'NİN 8 BALİSTİK FÜZE FIRLATIŞINA CEVAP VERDİ

Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Japonya ile ABD, Pyongyang'ın hafta sonu kısa menzilli 8 balistik füze fırlatışına cevap niteliğinde askeri tatbikat gerçekleştirdi.

Tatbikata, Çitose üssünden Japonya Hava Öz Savunma Kuvvetlerine (ASDF) ait dört F-15, ve Misawa üssünden ABD Hava Kuvvetlerine ait iki F-16 katıldı.

Tatbikatın, "Japonya ve ABD'nin her duruma müdahale edebilecek güçlü arzusu" ile "ikili ittifakını güçlendirmek için yakın iş birliğine" dikkat çektiği vurgulandı.

Hizbullah'tan İsrail'e misilleme: Üst düzey 4 isim öldürülmüştü: 100 roket fırlatıldı Hizbullah'tan İsrail'e misilleme: Üst düzey 4 isim öldürülmüştü: 100 roket... Haberi Görüntüle

KUZEY KORE BU YIL BAŞINDAN İTİBAREN 17. DEFA FÜZE DENEMESİ YAPMIŞ OLDU

Son askeri tatbikat, ABD ve Japonya'nın son iki haftada düzenlediği ikinci askeri tatbikat olarak kayda geçti.

İki ülke, Kuzey Kore'nin biri kıtalararası olmak üzere 3 balistik füze denediği 25 Mayıs'ta da benzer bir askeri tatbikat düzenlemişti.

5 Haziran'daki son denemeyle birlikte Kuzey Kore 2022 başından bu yana 17. defa füze denemesi yapmış oldu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading