SON DAKİKA
Sağcı bakandan Netenyahu'ya açık tehdit: Savaş durursa koalisyonu dağıtırız!

Sağcı bakandan Netenyahu'ya açık tehdit: Savaş durursa koalisyonu dağıtırız!

İsrail'in Gazze'ye yönelik gerçekleştirdiği soykırımda aşırı sağcı görüşleriyle herkesin yakından tanıdığı İsrail Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir, abluka altındaki Gazze'ye yönelik saldırılarla ilgili sosyal medya adresinden Netenyahu'ya tehdit niteliğinde bir açıklamada bulundu. Itamar Ben-Gvir, savaşın durdurulmasını, Başbakan Binyamin Netanyahu liderliğindeki koalisyon hükümetinin "dağılması" olarak gördü.

Dünya

23.01.2024, 21:46

Filistin karşıtı açıklamalarıyla İsrail'in vahşi yüzünü göstermekten çekinmeyen İsrail Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir X sosyal medya platformundan Netanyahu'nun liderliğindeki koalisyon hükümetini dağıtma tehdidinde bulundu.

Prag'a gitmek için vize gerekiyor mu? Prag'ın para birimi ne,... Haberi Görüntüle

"SAVAŞ DURURSA HÜKÜMET DAĞILIR"

Ben-Gvir sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımında "Savaşın (Gazze'ye saldırıların) durdurulması = hükümetin dağılması" ifadesini kullandı. İsrail'de koalisyon hükümetini kurmak için 120 sandalyeli parlamentonun salt çoğunluğu olan 61 milletvekilinin desteğinin mutlaka sağlanması lazım. Netanyahu liderliğindeki koalisyon hükümetini oluşturan partilerin sandalye sayısı 64. Koalisyonda yer alan Ben-Gvir'in liderliğindeki Otzma Yehudit (Yahudi Gücü) partisinin 5 milletvekili bulunuyor.

BM'den Gazze için kritik uyarı: Kıtlık an meselesi Haberi Görüntüle

İNSANİ ARA 2 GÜN DAHA UZATILDI 

İsrail ordusu, 7 Ekim'de Gazze Şeridi'ne saldırılar başlatmıştı. Katar ve Mısır'ın arabulucuğunda İsrail ile Hamas arasında varılan esir takası mutabakatı kapsamında 24 Kasım'da Gazze'deki çatışmalara 4 gün "insani ara" verilmişti. Görüşmeler sonrası bu "insani ara" 2 gün daha uzatılmıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading