SON DAKİKA
Sağ eli neden hep cebinde? Dünyaca ünlü isim Putin'in sırrını ortaya çıkardı

Sağ eli neden hep cebinde? Dünyaca ünlü isim Putin'in sırrını ortaya çıkardı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yürüyüş şekli ve beden diliyle sürekli dikkatleri üzerine çekiyor. Liderleri ağırlama şekli bile dünyaya bir mesaj veriyor. Peki, Putin neden asimetrik bir şekilde yürüyüp sağ kolunu geride tutuyor?

Dünya

23.01.2024, 18:56

Ukrayna'yı işgal girişiminden itibaren tüm dünyanın odağındaki isim olan Vladimir Putin, esrarengiz geçmişiyle de adından sürekli söz ettiriyor. Peki, Putin'in beden dili ne anlam ifade ediyor? İşte detaylı analiz...

Putin, sol kolu öne doğru asimetrik bir şekilde yürüyor ve sağ kolunu hep geride tutuyor. Sürekli sol kolu önde olan Putin'in bu yürüyüşünün ardındaki sırrı çözmek isteyen analistler, uzun incelemeler sonucunda Vladimir Putin'in, olağandışı yürüyüşünün geçmişte aldığı KGB eğitimiyle bağlantılı olabileceğini düşündü. Portekiz, İtalya ve Hollandalı nörologlar, Putin'in sağ elini geride tutmasının nedenini araştırdılar. Çalışmalar sonucunda iki ihtimal öne çıktı.

Netanyahu sivillerin son sığınağı Refah'a saldırıda kararlı: 'Yoksa savaşı kaybedeceğiz' Haberi Görüntüle

KGB'DE ALDIĞI EĞİTİM NEDENİYLE ÖYLE YÜRÜYOR

Milliyet'in analistlerden aktardığı bilgilere göre, Putin'in yürürken sağ elini neredeyse sabit tutması ve sol elini daha fazla ileri geri hareket ettirmesi Parkinson hastalığının başlangıcı olabilirdi. Ancak Putin'in bilinen bir Parkinson rahatsızlığı yok. Beden dilinde görünür bir farkın olması Putin'le ilgili bedensel bir rahatsızlık fikrini akıllara getirmiş olsa da analistlere göre diğer ihtimal daha güçlü. Bilim insanlarına göre ikinci bir ihtimal daha var. British Medical Journal'de yayınlan araştırmaya göre, Putin Sovyet istihbaratı KGB'de aldığı eğitim sayesinde böyle yürüyordu.

21. Yüzyılda mızraklı katliam! İlkel kabileler arasında savaş başladı! Onlarca... Haberi Görüntüle

SÜREKLİ TETİKTE OLDUĞU DÜŞÜNÜLÜYOR

Sıkı bir silah eğitimi alan Putin'in zamanla böyle bir alışkanlık kazanmış olması muhtemeldi. Aldıkları eğitim ve yaptıkları hamleler sonucunda Putin'in bir kolunun geride olması aslında sürekli tetikte olduğunu gözler önüne serdi. Analistlerin gözlemlerine göre yürüyüş şekli olarak Putin'e benzerlik gösteren bir isim daha var. Bu isim, Eski Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev. Medvedev de tıpkı Putin gibi sol kolu önde sağ kolu daha geride yürüyor. Ancak araştırmalar Medvedev'in Putin gibi bir KGB geçmişi olmadığı yönünde. Dolayısıyla araştırmacılara ve analistlere göre Medvedev Putin'i yalnızca taklit ediyor!

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading