Yandex Metrica

Sitede Ara

Rusya'dan Ukrayna'ya gözdağı: Her türlü silahı kullanırız

Rusya'dan Ukrayna'ya gözdağı: Her türlü silahı kullanırız

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, Ukrayna'nın Donbass bölgesini ve Kırım'ı hedef alması durumunda Rusya'nın vereceği yanıta dair, "Her türlü yanıtı verebiliriz. Tehdidin niteliğine göre her türlü silahı kullanırız" dedi.

Dünya

23.01.2024, 22:18

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş neredeyse 1 yılını dolduracak ancak her iki ülkenin de mutabakata varmaktan uzak olduğu gözüküyor. Çatışmalar devam ederken Rusya'dan gerginliği artıracak yeni bir açıklama geldi.

İsrail'de ordu ve bakanlıktan kafaları karıştıran rakamlar: Gazze'de kaç işgalci asker öldürüldü? İsrail'de ordu ve bakanlıktan kafaları karıştıran rakamlar: Gazze'de kaç işgalci... Haberi Görüntüle

MÜZAKERE DEĞİL MİSİLLEME OLACAK

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, gazeteci Nadana Friedrichson'a röportaj verdi. Medvedev, Batılı ülkelerin Rusya'ya saldırılar için Ukrayna'ya gönderilen silahlarla müzakere yolunu açtıkları yönündeki görüşlerini "hata" olarak nitelendirdi. Medvedev, "Sonuç tam tersi olacak. Bu durumda müzakere olmayacak. Yalnızca misilleme olacak. Kiev yönetimi altında kalan Ukrayna’nın tümü yanacak. Bu arada Pentagon'dakiler, daha nitelikli sonuçların ne olacağını iyi anlıyorlar” dedi.

ABD veto etmişti: Filistin'in BM üyeliği yeniden gündeme geliyor ABD veto etmişti: Filistin'in BM üyeliği yeniden gündeme geliyor Haberi Görüntüle

UKRAYNA DONBASS YA DA KIRIM'A SALDIRIRSA HER TÜRLÜ SİLAHI KULLANIRIZ

Ukrayna ordusunun Rus ordusu kontrolündeki Donbass bölgesinde yer alan bazı kentlere ve Kırım'a saldırması durumunda Rusya'nın nasıl karşılık vereceğine dair soruyu yanıtlayan Medvedev, saldırının büyüklüğüne göre her türlü silahları kullanabileceklerini söyledi.

Medvedev, "Her türlü yanıtı verebiliriz. Rusya Devlet Başkanı (Vladimir Putin) bunu açıkça söyledi. Kendimize herhangi bir kısıtlama koymuyoruz ve tehdidin niteliğine göre her türlü silahı kullanmaya hazırız" ifadelerini kullandı.

Bu tür eylemlerin, nükleer caydırıcılığın temelleri de dahil olmak üzere Rus doktrinleriyle uyumlu olduğunu vurgulayan Medvedev, "Sizi temin ederim ki sert ve caydırıcı bir yanıt olacaktır" dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading