Yandex Metrica

Rusya'dan siber ordu hamlesi! Savaş platform mu değiştirecek?

Rusya'dan siber ordu hamlesi! Savaş platform mu değiştirecek?

Rusya'da yazılımcıların yabancı şirketlerde çalışmasını engellemek ve istihdam sağlamak için 'siber bir ordu' kurulması önerildi.

Dünya

23.01.2024, 19:01

Rusya Ticaret ve Sanayi Bakan Yardımcısı Vasiliy Şpak, Rus parlamentosunun alt kanadı Duma'da yaptığı konuşmada, Rus bilişim sektörünün yaptırımlar sonrası aldığı hale ilişkin değerlendirme yaptı. 

İmran Han'ın hücresinde Fatih Sultan Mehmed kitabı: Hükümet fotoğraflar yayınladı İmran Han'ın hücresinde Fatih Sultan Mehmed kitabı: Hükümet fotoğraflar yayınladı Haberi Görüntüle

RUSYA SİBER ORDU MU KURACAK? 

Rusya'nın siber alanda ciddi bir şekilde askeri yapı kurması gerektiğine dikkat çeken Şpak, "Devletin güvenlik ve savunma amaçlı bir siber ordu kurması son derece doğru olur. Böylelikle yazılımcılara istihdam sağlamış oluruz. Hem profesyonel anlamda hem de vatanseverlik anlamında kendilerini geliştirmiş olurlar." ifadelerine yer verdi. 

Tetris 40. yılında geri dönüyor: Soğuk Savaş'tan kalma kült oyun tekrar bağımlılık yaratacak Tetris 40. yılında geri dönüyor: Soğuk Savaş'tan kalma kült oyun... Haberi Görüntüle

BUNU YAPARSAK 10 KERE DAHA DÜŞÜNÜRLER 

Şpak böyle bir hamlenin Rus yazılımcılarının yabancı şirketlerde çalışma isteklerini de azaltacağını ifade ederek, "Böyle bir adım atılırsa, vatanlarını yüksek maaşlı yabancı şirketler için bırakıp gitmeden önce 10 defa düşüneceklerini umuyorum." ifadelerini kullandı. 

3.500 yıllık gizem aydınlatıldı: Mısır Firavunu'nun gerçek yüzü ortaya çıktı! 3.500 yıllık gizem aydınlatıldı: Mısır Firavunu'nun gerçek yüzü ortaya çıktı! Haberi Görüntüle

ABD'DEN SİBER SALDIRI İDDİASI 

ABD Başkanı Joe Biden, yaptığı açıklamada, Rusya'nın yaptırımlara karşı kapsamlı bir siber saldırı hazırlığında olduğunu bildirmişti. 

Kremlin Sözcüsü Peskov ise Biden'ın bu suçlamasını reddederek, "Rusya, ABD dahil Batı ülkelerinin birçoğu gibi devlet düzeyinde haydutluk yapmıyor." diye konuştu. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading