Yandex Metrica

Rusya'dan iki ülkeye doğalgaz yasağı! Sevkiyat durduruldu

Rusya'dan iki ülkeye doğalgaz yasağı! Sevkiyat durduruldu

Son dakika gelişmesine göre; Gazprom, rubleyle ödeme sistemine uymadıkları için Bulgaristan ve Polonya'ya doğalgaz sevkiyatını tümüyle durdurduğunu açıkladı.

Dünya

23.01.2024, 19:11

Son dakika! Rusya'nın enerji şirketi Gazprom'u, Bulgaristan ve Polonya'ya gaz tedariklerini durdurduğunu bildirdi. Gazprom, ödemeler ruble ile yapılana kadar tedariğin durdurulacağını aktardı.

Polonya’nın kamu enerji şirketi PGNİG, önceki gün SA, Gazprom‘un 27 Nisan itibarıyla Yamal boru hattında gaz tedarikini durduracağını açıklamıştı.

ABD soykırımcı İsrail'e kalkan oldu: UCM'ye yaptırım öngören tasarı kabul edildi ABD soykırımcı İsrail'e kalkan oldu: UCM'ye yaptırım öngören tasarı kabul... Haberi Görüntüle

TESLİMATLAR ASKIYA ALINDI

Şirketten yapılan açıklamada, Gazprom'un 27 Nisan sabahında Yamal sözleşmesi kapsamında teslimatları tamamen askıya alma niyetini PGNiG'ye bildirdiği aktarıldı.

Ortadoğu'nun en güçlü 15 ordusu 2024! Türkiye kaçıncı sırada? Ortadoğu'nun en güçlü 15 ordusu 2024! Türkiye kaçıncı sırada? Haberi Görüntüle

TAZMİNAT TALEP ETME HAKKI VAR

PGNİG SA'nın açıklamasında, ülkeye gaz akışını eski haline getirmek için adımlar atılacağı belirtilerek, gaz arzında herhangi bir kesintinin de bu sözleşmenin ihlali olduğu ve bunun için tazminat talep etme hakkına sahip olunduğu vurgulandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading