Yandex Metrica

Rusya'dan CHP ve Öcalan iddiası: Serbest bırakacaklar!

Rusya'dan CHP ve Öcalan iddiası: Serbest bırakacaklar!

Rusya'nın güvenlik kaynaklarına yakınlığı ile bilinen önemli Telegram kanallarından biri olan "Kremlyovskaya Prachka" kanalı, CHP ile HDP işbirliğine dair dikkat çekici bir iddiayı gündeme taşıdı. 

Dünya

23.01.2024, 20:44

Avrupa ülkelerinde bölücü örgüt yanlıları tarafından teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılması için sokak gösterileri yapılırken konuyla ilgili Rusya'dan dikkat çekici bir iddia gündeme geldi.

Rusya'nın güvenlik kaynaklarına yakınlığı ile bilinen önemli Telegram kanallarından biri olan "Kremlyovskaya Prachka" kanalında CHP ile HDP işbirliğine dair bir iddia gündeme taşındı. 

Ölü şehirler: NASA felaketi duyurdu: 2050 yılında o yerler yaşanmaz hala gelecek: Türkiye'den 4 il var Ölü şehirler: NASA felaketi duyurdu: 2050 yılında o yerler yaşanmaz... Haberi Görüntüle

APO'YU SERBEST BIRAKACAKLAR

Kanalın, Rus istihabarat kaynaklarına dayandırdığı haberinde,Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını destekleyen HDP'ye, seçimlerin kazanılması durumunda terörist elebaşı Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılabileceğine dair söz verildiği iddiası yer aldı. 
Haberde böyle bir gelişmenin yaşanmasının Türkiye iç siyaseti için derin sonuçlar doğurabileceği ifade edilirken, Erdoğan'ın Batı ile Rusya arasında denge politikası yürüttüğü, Kılıçdaroğlu'nun ise Batı yanlısı bir politika izleyeceği ifade edildi. 
Kremlyovskaya Prachka kanalı, Rusyanın önemli Telegram kanallarından biri olarak kabul ediliyor ve 250 binden fazla okuyucu tarafından takip ediliyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading