SON DAKİKA
Rusya Ukrayna savaşı 2. rounda hazırlanıyor! NATO duyurdu: Kötü haberlere hazır olmalıyız

Rusya Ukrayna savaşı 2. rounda hazırlanıyor! NATO duyurdu: Kötü haberlere hazır olmalıyız

7 Ekim'de başlayan İsrail soykırımı ile dünyanın gözü kulağı Ortadoğu'ya kayarken Rusya-Ukrayna savaşında önemli gelişmeler yaşanmaya başladı. Rusya ile olan savaşın kış aylarında "yeni bir döneme" geçeceğinin altını çizen Zelenskiy, bu durumun yalnızca cepheyi değil, aynı zamanda sivilleri ve hatta tahıl ihracatını da etkileyeceğini ifade etti.

Dünya

23.01.2024, 21:47

Rusya-Ukrayna savaşına dair açıklamalarda bulunan Zelenskiy, Associated Press'e verdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu. Rusya ile olan savaşın kış aylarında "yeni bir döneme" geçeceğinin altını çizen Zelenskiy, bu durumun yalnızca cepheyi değil, aynı zamanda sivilleri ve hatta tahıl ihracatını da etkileyeceğini ifade etti.

Irak'tan önemli adım: ABD'nin Irak'tan çekilmesi için toplanan imzalar Meclis... Haberi Görüntüle

"BATI BİZİ YALNIZ BIRAKTI"

Bahar aylarından beri Rusya ordusuna karşı sürdürülen saldırının beklenen sonucu vermediğini belirten Zelenskiy, bunun başlıca nedeninin de "Ukrayna'nın müttefiklerinden umduğu silahları alamaması" olduğunu vurguladı.

Google'ın gay Mossad'çısı İşçi Partisi'nde vekil 'kocası' oldu: Ana muhalefeti... Haberi Görüntüle

RUS ORDUSUNDAKİ ASKER SAYI ARTTI

Öte yandan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ordudaki asker sayısını yaklaşık 170 bin kişi daha artırarak toplam askeri personel sayısını 2 milyon 209 binin üzerine çıkardı. 

Şuşa'da Türk zirvesi! Aliyev'den Tatar'a özel davet! KKTC benim davetlimle... Haberi Görüntüle

PUTİN KARARNAMEYİ İMZLADI

Konuya ilişkin paylaşım yapan Kremlin, Putin’in imzaladığı kararnameye göre, 1 milyon 320 bini asker olmak üzere Rusya Silahlı Kuvvetlerinin personel sayısı 2 milyon 209 bin 130 kişi olarak belirlendi.

BM'den İsrail'in kuşattığı Gazze'deki Nasır Hastanesi'ne ilişkin açıklama: Burası iyileşme... Haberi Görüntüle

"KÖTÜ HABERLERE HAZIR OLMALIYIZ”

Rusya ve Ukrayna'dan gelen haberler üzerine açıklama yapan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Ukrayna’daki durumun gelecekte daha kötü bir hal alacağından korkup korkmadığına yönelik soruyu, “Ukrayna’dan gelecek kötü haberlere hazır olmalıyız." dedi.

UNICEF, Refah'ta artan nüfusa dikkat çekti: 'Gazzelileri koruyun' Haberi Görüntüle

"UKRAYNA'YI DESTEKLEMELİYİZ"

Alman ARD kanalına röportaj veren Stoltenberg, "Savaşlar aşamalı olarak gelişir. Ancak Ukrayna'yı hem iyi hem de kötü zamanlarda desteklemeliyiz. Savaşlar doğası gereği öngörülemez. Ancak Ukrayna'yı ne kadar çok desteklersek savaşın o kadar hızlı sona ereceğini biliyoruz” şeklinde konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading