Yandex Metrica

Sitede Ara

Rusya Savunma Bakanlığı duyurdu: 'Ukrayna'da 4 bölgeyi ele geçirdik'

Rusya Savunma Bakanlığı duyurdu: 'Ukrayna'da 4 bölgeyi ele geçirdik'

Rusya, Ukrayna topraklarında yeni saldırı dalgası başlattığını duyurmuştu. Rusya Savunma Bakanlığı yaptığı bilgilendirmede yeni yerleşim yerlerinin ele geçirildiğini duyurdu. 

Dünya

20.05.2024, 12:57

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna topraklarında devam eden savaşa ilişkin açıklama yaptı. Rusya, Harkiv bölgesinde 4 yerleşim yerinde kontrolün ele geçirildiğini duyurdu. 

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Rus askeri güçlerinin, Rusya-Ukrayna Savaşı'ndaki faaliyetlerine dair bilgi verildi.

Ürdün ve Filistin'den Gazze'deki savaşın durması için acil müdahale çağrısı Ürdün ve Filistin'den Gazze'deki savaşın durması için acil müdahale çağrısı Haberi Görüntüle

RUSYA, HARKİV'DA 4 BÖLGEYİ ELE GEÇİRDİ

Rus ordusunun, Ukrayna'da çatışmaya devam ettiği belirtilen açıklamada, "Kuzey Kuvvetleri Grubu'na bağlı birlikler, ilerleyerek Harkiv bölgesinde Gatişçe, Krasnoye, Morohovets ve Oleynikovo yerleşim birimlerini kurtardı." ifadesi kullanıldı.

Son dakika... Rusya, İngiltere'ye nota verdi: Moskova misilleme kararını duyurdu Son dakika... Rusya, İngiltere'ye nota verdi: Moskova misilleme kararını duyurdu Haberi Görüntüle

RUS ORDUSU: UKRAYNA'NIN 73 BİN 814 ASKERİ ARACINI İMHA ETTİK

Ukrayna Hava Kuvvetlerine ait 4 "Mi-24" ve "Mi-8" tipi savaş helikopteri, "Mig-29" tipi savaş uçağı ile 36 insansız hava aracının (İHA) vurulduğu aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Askeri operasyonun başlangıcından bu yana Ukrayna ordusuna ait 595 uçak, 274 helikopter, 23 bin 987 İHA, 516 hava savunma füze sistemi, 15 bin 992 tank ve zırhlı araç, 1290 çok namlulu roketatar, 9 bin 526 obüs ve havan topu ile 21 bin 634 özel askeri araç imha edildi."

Rusya Savunma Bakanlığı, dün yaptığı açıklamada, Harkiv bölgesinde 5, Donetsk bölgesinde de bir yerleşim biriminin Rus ordusunca ele geçirildiğini bildirmişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Loading