Yandex Metrica

Sitede Ara

Rusya Devlet Başkanı Putin, Şubat ayında Türkiye'yi ziyaret edecek

Rusya Devlet Başkanı Putin, Şubat ayında Türkiye'yi ziyaret edecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 12 Şubat Pazartesi günü Türkiye'ye bir ziyaret gerçekleştirecek.

Dünya

12.02.2024, 16:34

Reuters'a göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 12 Şubat Pazartesi günü Türkiye'ye bir ziyaret gerçekleştirecek.

İmran Han'ın hücresinde Fatih Sultan Mehmed kitabı: Hükümet fotoğraflar yayınladı İmran Han'ın hücresinde Fatih Sultan Mehmed kitabı: Hükümet fotoğraflar yayınladı Haberi Görüntüle

''SAYIN ERDOĞANLA SÜRELİ TEMAS HALİNDEYİZ''

Daha önce Türkiye’yi ziyaret etmek istediğini anlatan Putin, “Sayın Erdoğan'la sürekli temas halindeyiz ve yakın tutumlara sahibiz. Kendisiyle görüşme imkanı bulmayı kesinlikle başaracağımızı düşünüyorum. Kısa süre önce bir ziyaret planlıyordum. Ancak bu ziyaret Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yoğun programı nedeniyle olmadı.

Türkiye'ye gitmeye hazırdım. Bunu kendisine söyledim ancak hem onun hem de benim takvimim nedeniyle olmadı. Böyle şeyler oluyor. Ama belki önümüzdeki yılın başında ziyaret gerçekleştirme konusunda mutabakat sağlayabiliriz" demişti.

İzleyenler dehşete düştü! Halkı selamlarken kameralar önünde kafasına sıkıldı! İzleyenler dehşete düştü! Halkı selamlarken kameralar önünde kafasına sıkıldı! Haberi Görüntüle

6 ÜLKEYİ ZİYARET ETTİ

Putin, Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından Mart 2023'te çocukları Ukrayna topraklarından Rusya'ya yasa dışı olarak kaçırdığı gerekçesiyle savaş suçu işlemekle suçlanmış ve hakkında tutuklama emri çıkarılmıştı.

O tarihten bu yana Putin altı ülkeyi ziyaret etti: Kırgızistan, Çin, Kazakistan, Belarus, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan.

Putin'in Türkiye'ye ziyareti 7. ülke ziyareti olacak. Ayrıca Putin, Ukrayna savaşı sırasında ilk kez bir NATO ülkesini ziyaret etmiş olacak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Kübra Ak

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading