SON DAKİKA
Rum kesimini korku sardı: Kapı kapı dolaşıp Türkiye'yi şikayet ediyor

Rum kesimini korku sardı: Kapı kapı dolaşıp Türkiye'yi şikayet ediyor

Ege'deki adaların uluslararası anlaşmalara aykırı bir şekilde silahlandırılmasını görmezden gelen Ioannis Kasoulides, bölgede tehdit eden tarafın Atina değil, Ankara olduğunu öne sürdü.

Dünya

23.01.2024, 19:52

Güney Kıbrıs Rum kesimi, Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan gerilime ilişkin açıklamalarda bulundu. Dışişleri Bakanı Kasoulides, Türk askerinin adadaki varlığı nedeniyle korku yaşadıklarını söyledi. Ege'deki adaların uluslararası anlaşmalara aykırı bir şekilde silahlandırılmasını görmezden gelen Ioannis Kasoulides, bölgede tehdit eden tarafın Atina değil, Ankara olduğunu öne sürdü.

Rum kesimi Dışişleri Bakanı Ioannis Kasoulides, kendilerini potansiyel Yunanistan-Türkiye çatışmasının ortasında bulmaktan endişe ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kritik Mısır ziyareti dünyada manşet Haberi Görüntüle

“ÇATIŞMALARDAN KORKUYORUZ”

Bloomberg yayınında konuşan Kasoulides, "Türk askeri bizim ülkemizde." şeklinde sözler sarf etti. Türkiye'nin adadaki varlığından kaygı duyduğunu dile getiren Kasoulides, "Ege Denizi'ndeki herhangi bir çatışmanın bizi doğrudan etkilemesinden korkuyoruz." diye konuştu. Rum Bakan, bu görüşüne gerekçe olarak, "Çünkü tüm hikayenin en zayıf noktası olarak kullanılacağız." şeklindeki düşüncesini gösterdi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading