Yandex Metrica

Sitede Ara

Rum-Ermeni lobisi meydan dayağını unutamıyor: Kongre üyelerinden Türkiye hakkında skandal mektup

Rum-Ermeni lobisi meydan dayağını unutamıyor: Kongre üyelerinden Türkiye hakkında skandal mektup

ABD-İsrail destekli 15 Temmuz darbe girişiminden yaklaşık bir yıl sonra, Washington'daki Türk Büyükelçiliği önünde PKK destekçilerine atılan meydan dayağı yine skandal bir mektubun konusu oldu. ABD Kongresi'nde Rum, Ermeni ve İsrail lobisinin hizmetkârı 73 kişi, olayın yıldönümünde Türkiye'ye bedel ödetilmesini talep eden bir mektup kaleme alarak bunu Beyaz Saray'a gönderdi.

Dünya

30.05.2024, 08:23

Amerika'da Kongre üyeleri terör örgütü PKK/YPG yandaşlarına 16 Mayıs 2017 tarihinde atılan meydan dayağını bir türlü unutamıyor. ABD Kongresi'nin 70'ten fazla üyesi, Washington'daki Türk Büyükelçiliği önünde terör yandaşlarına yönelik fizikî müdahaleden Türkiye'nin sorumlu tutulmasını isteyen mektubu imzalayıp Beyaz Saray'a gönderdi.

Senato ve Temsilciler Meclisi üyelerinden oluşan Cumhuriyetçi ve Demokrat Parti'li isimler, 'Sheridan Circle saldırısı' olarak niteledikleri olaya ilişkin Ankara'ya karşı adım atılmasını istedi. 

Güney Çin Denizi'nde son sözü ASELSAN söyleyecek: MUHAFIZ ve GÖKDENİZ göreve hazır! Güney Çin Denizi'nde son sözü ASELSAN söyleyecek: MUHAFIZ ve GÖKDENİZ... Haberi Görüntüle

'TÜRK AJANLAR AMERİKAN ADALETİNE TESLİM EDİLMEDİ'

Rum, Ermeni ve İsrail lobilerinin ortaklaşa hazırlattığı mektupta şu ifadeler yer aldı:

"Yabancı aktörlerin Amerikan topraklarında Amerikalılara karşı gerçekleştirdiği bu tür eylemlerin hoş görülemeyeceği ve bunun birtakım sonuçlarının olması gerektiğini Kongre açık biçimde ilan etmişti. 

Dışişleri Bakanlığı'nı iki ülke arasındaki ilişkilerin vazgeçilmez bir unsuru olarak bu konuyu Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türk yetkililer nezdinde gündeme getirmeye çağırıyoruz."

Türk güvenlik güçleri PKK yandaşlarına Washington'da müdahalede bulunmuştu.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'e hitaben yazılan mektupta oldukça saldırgan cümleler dikkat çekti:

"Bildiğiniz gibi Sheridan Circle saldırısını gerçekleştiren Türk ajanlar ABD'den ayrıldılar ve hiçbir zaman Amerikan adaletine teslim edilmediler. Amerikan hukuk sistemi davacılara bu konuda başvuruda bulunabilecekleri bir alan sunuyor ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan, her fırsatta ilgili mahkemelerin yetkisini hiçe saymayı seçti."

Savaş burada bitecek! Uzmanlardan çarpıcı yorum: Ruslar için yıkıcı bir yenilgi olacak! Savaş burada bitecek! Uzmanlardan çarpıcı yorum: Ruslar için yıkıcı bir... Haberi Görüntüle

SÖZDE MAĞDURLAR DAYAĞI PARAYA ÇEVİRMEK İSTİYOR

ABD Kongre Üyesi siyonist John Sarbanes, Türkiye'nin 'mağdurlara' tazminat ödemesi gerektiğini savunurken Rum lobisinin etkili ismi Gus M. Bilirakis ise "Erdoğan rejimi Amerikan topraklarında işlenen şiddetten sorumlu tutulmalı. Eğer sonuçları olmazsa bu Erdoğan'ı cesaretlendirecektir. Artık bu sözde müttefikin öyle davranmaya başlamasını talep etme zamanı gelmiştir" ifadesini kullandı. 

Türk güvenlik güçleri PKK yandaşlarına Washington'da müdahalede bulunmuştu.

Bir başka Kongre üyesi Nicole Malliotakis ise Ermeni-Yunan lobisinin yeminli hizmetkârı sıfatıyla şu çağrıda bulundu:

"Meslektaşlarımla birlikte Joe Biden yönetimine, mağdurlara adil tazminat sağlayacak sürecin başlatılması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile onun güvenlik ekibinin sorumlu tutulması yönünde çağrıda bulunuyorum."

Kırmızı alarm! Gardiyan ve albay rehin alındı: DEAŞ'lı teröristler hapishaneden kaçtı Kırmızı alarm! Gardiyan ve albay rehin alındı: DEAŞ'lı teröristler hapishaneden... Haberi Görüntüle

SOYKIRIMCI SİYONİST, TÜRK EKİBİNE 'HAYDUTLAR' DEDİ

Amerikan Kongresi'ndeki Yahudilerden Bradley Scott Schneider ise konuyu Hamas'a bağlayarak Türk güvenlik güçlerine 'haydut' ifadesiyle saldırdı. Bebek katillerinin destekçisi azılı siyonist Schneider şunları yazdı:

"Sheridan Circle saldırıları, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın giderek otokratikleşen yönetimi hakkında alarm zillerinin çalmasına yol açmalıydı. Türkiye'nin Hamas'ı açıkça desteklemesi, Rusya'nın yaptırımlardan kaçmasını kolaylaştırması ve komşularını taciz etmesi nedeniyle bu davranış biçimi daha da şiddetlendi. Türkiye halkı özgür ve demokratik bir toplumda yaşamayı hak ediyor ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki diaspora, Türk hükümetinin haydutları tarafından asla bu şekilde hedef alınmamalıdır."

PKK'ya destek veren isimlerden Ilhan Omar da skandal bildiriye imza koydu.

Her şey Ukrayna için! Stoltenberg'den NATO üyesi ülkelere yıllık en az 40 milyar avro destek çağrısı Her şey Ukrayna için! Stoltenberg'den NATO üyesi ülkelere yıllık en... Haberi Görüntüle

RÜŞVETÇİ MENENDEZ İLE ILHAN OMAR ORADA

Rüşvetçi Robert Bob Menendez ile Dina Titus gibi doğrudan FETÖ bağlantılı kişilerin de bulunduğu mektuba şu 73 isim imza koydu:

Gus M. Bilirakis, Chris Pappas, Dina Titus, Nicole Malliotakis, Frank Pallone, David G. Valadao, Adam B. Schiff, Bradley Scott Schneider, James P. McGovern, Christopher H. Smith, John P. Sarbanes, Jim Costa, Eleanor Holmes Norton, Grace Meng, Barbara Lee, Joyce Beatty, Charles J. Fleischmann, Raul M. Grijalva, Josh Gottheimer, Jamie Raskin, Judy Chu, John Garamendi, Stephen F. Lynch, Zoe Lofgren, Raja Krishnamoorthi, Dan Goldman, Seth Magaziner, Mike Levin, Jan Schakowsky, Grace F. Napolitano, Veronica Escobar, Ro Khanna, Anna G. Eshoo, C.A.Dutch Ruppersberger, Lloyd Doggett, Paul D.Tonko, Scott H.Peters, Matt Cartwright, Ann McLane Kuster, Jake Auchincloss, Lori Trahan, Brad Sherman, Linda T.Sanchez, Susie Lee, Sydney Kamlager Dove, Nanette Diaz Barragan, Jared Huffman, Julia Brownley, Marcy Kaptur, Earl Blumenauer, Joe Courtney, Mary Gay Scanlon, Emanuel Cleaver, Ilhan Omar, Kathy Manning, Jerrold Nadler, Tony Cardenas, Sean Casten, Raul Ruiz, Diana DeGette, Randy K.Weber, Debbie Wasserman Schultz, Steny H.Hoyer, Michelle Steel, Madeleine Dean, Young Kim, Lisa Blunt Rochester, Haley M.Stevens, Sheila Cherfilus-McCormick, Andy Kim, Steve Cohen, Mark DeSaulnier, Robert J. Menendez.

Türk SİHA'ları böyle vuruldu: Füze İran'dan, konum bilgisi Amerika'dan... Türk SİHA'ları böyle vuruldu: Füze İran'dan, konum bilgisi Amerika'dan... Haberi Görüntüle

PKK YANDAŞLARI MEYDAN DAYAĞINI NASIL YEDİ?

Bir Amerikan-İsrail organizasyonu olan 15 Temmuz 2016 darbe girişiminden yaklaşık bir yıl sonra, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyareti sırasında Türkiye'nin Washington Büyükelçiği önünde toplanan terör yandaşları, Türk güvenlik güçlerinin fizikî müdahalesiyle karşılaşmıştı. 

Güvenlik güçleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türk heyetine yönelik sözlü saldırılara ABD yönetiminin müsaade etmesi üzerine kendi yöntemleriyle önlem almak zorunda kalmıştı. 

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

1

0

Yorumlar (0)

Atilla Diş

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading