SON DAKİKA
Rehine ailelerini çıldırtan sözler! İsrail'i sarsan buluşma sonrası olay yorum

Rehine ailelerini çıldırtan sözler! İsrail'i sarsan buluşma sonrası olay yorum

İsrail basını, Başbakan Binyamin Netanyahu ile Gazze Şeridi'ndeki İsrailli esirlerin yakınlarının tartıştığını yazdı. İsrail medyası, gergin geçen toplantıda ailelerin Netanyahu'nun yüzüne istifa çağrısında bulunduklarını ve savaş planlarını eleştirdiklerini yazdı.

Dünya

23.01.2024, 21:48

Eşi benzeri gröülmemiş bir soykırıma imza atan binlerce masum Filistinliyi hayattan koparan İsrail'in 2 aydır abluka altına aldığı ve yoğun bombardımana tuttuğu Gazze'ye yönelik saldırıları şiddetlenerek devam ederken İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, uzun zamandır köşe bucak kaçtığı öfkeli rehine aileleri dün ülkeninm Herzliya kentinde bir araya geldi. Gergin geçen toplantının detayları İsrail medyasına sızarken Netanyahu ile rehine yakınlarının arasında sert tartışmaların yaşandığı belirtildi.

Putin'in 'uzay' planı ABD'yi korkuttu: Büyük bir felakete yol açar! Haberi Görüntüle

HİÇBİR SORUYA YANIT VERMEDİ TARTIŞMA ÇIKTI

Netanyahu'nun esir yakınlarına, "Şu anda herkesi eve getirme imkanı yok. Eğer bu bir seçenek olsaydı herhangi birinin bunu reddedeceğini gerçekten hayal edebilen var mı?" ifadesini kullandığına yer verildi.

Bu sözlere tepki gösteren esir yakınları ile Netanyahu arasında tartışma yaşandı. Netanyahu'nun görüşmedeki konuşmasını elindeki kağıttan okudu ve hiçbir soruya yanıt vermedi. Bir esir yakını Netanyahu'ya, "İsrailli esirlerin evlerine dönmesinin Gazze'ye yönelik saldırılardan daha öncelikli olması gerektiği" sözleriyle tepki gösterdi.

Siyonist İsrail Soykırıma devam ediyor: Gazze'de can kaybı 30 bine... Haberi Görüntüle

BAĞRIŞMALAR VE KAOS

Ülkenin önde gelen gazetelerinen Times of Israel, ''Bağrışmalar ve kaos'' başlığıyla okurlarının karşısına çıktı. Times of Israel gazetesi, Binyamin Netanyahu'nun rehine ailelerinin isteklerinin hiçbiri ile doğrudan ilgilenmediğini, elindeki kağıttan notlarını okuyarak aileleri kızdırdığını yazdı. Netanyahu'nun umursamaz tavrı karşısında çılgına dönen öfkeli aileler Başbakan'a 'istifa' çağrısında bulundular.

Yunan medyasından Türkiye itirafı: Artık çok güçlüler Haberi Görüntüle

"KARİYERİNİZ İÇİN OĞLUMU FEDA ETMEYE HAZIR DEĞİLİM"

İbranice yayın yapan günlük gazete Maariv de toplantıya geniş yer ayırdı. gerin geçen toplantıda seslerin yükseldiğini hatta bazı ailelerin salonu terk edip gittiğini yazdı. Kanal 12'de yayınlanan bir alıntıya göre, bir rehinenin annesi, Savunma Bakanı Yoav Gallant'a sesini yükseltti ve şöyle bağırdı: "Kariyeriniz için oğlumu feda etmeye hazır değilim. Oğlum vatan için ölmeye gönüllü olmadı. O, yatağından kaçırılan bir sivildi. Oğlumu ve diğer tüm rehineleri canlı olarak geri getireceğinize söz vermelisiniz"

Yunan medyasından Türkiye itirafı: Artık çok güçlüler Haberi Görüntüle

İSRAİL'İN TÜNEL PLANINA TEPKİ

Rehine ailelerinden bir kadın İsrail'in Hamas tünellerini deniz suyu ile doldurma planına tepki gösterdi. Rehine annesi Netanyahu'ya dönerek “Rehineler tünellere götürüldü ve siz tünellerin deniz suyuyla doldurulmasından bahsediyorsunuz. Rehinelerden ziyade siyasete öncelik veriyorsunuz" ifadelerini kullandı.

Dünya bu kadını konuşuyor: Soykırıma sessiz kalan medyaya böyle isyan... Haberi Görüntüle

''BU TOPLANTI SAÇMALIK''

Rehinelerden Omri Miran'ın babası Danny Miran ise ''Toplantı ülkenin nasıl yönetildiğine dair bir örnekti ve bu toplantı saçmalık. Öğleden sonra davet edildik ancak saat 15.45'te gelebildiler. Bizleri kızdırıp kendi aramızda kavga etmemize izin verdiler, bu kabul edilemez.'' dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading