SON DAKİKA
Putin'in seferberlik ilanına Vucic'ten çarpıcı yorum: Blöf yaptığını sanmıyorum

Putin'in seferberlik ilanına Vucic'ten çarpıcı yorum: Blöf yaptığını sanmıyorum

Rusya lideri Putin’in kısmi seferberlik ilan etmesiyle ilgili konuşan Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic, "Putin ile birçok kez görüştüm ve blöf yaptığını sanmıyorum" dedi.

Dünya

23.01.2024, 19:50

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kısmi seferberlik ilan etmesi Birleşmiş Milletler'in (BM) 77. Genel Kurulu'nda gündemin ilk sırasına oturdu. Gelişmeye ilişkin Putin'in önemli müttefiklerinden Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic'ten çarpıcı bir açıklama geldi.

Dolandırıcılıkla suçlanan eski ABD Başkanı Trump dava masrafları için bağış... Haberi Görüntüle

RUSYA'YA KARŞI TUTUMUMUZ FARKLI

Newsmax kanalına mülakat veren Vucic, Rusya ve Ukrayna ile her zaman iyi ilişkileri olduğuna işaret ederek, "Dünyadaki ülkelerin toprak bütünlüğünü destekliyoruz. Ukrayna'daki savaşı, en başından beri kınadık ama aynı zamanda başka meselelere ilişkin Rusya'ya karşı farklı bir tutumuz var" değerlendirmesinde bulundu.

Putin'in "kısmi seferberlik" kararına ilişkin değerlendirmede bulunan Vucic, "Sırbistan Cumhurbaşkanı olarak barışın üstün geleceğini ve herkesin uzlaşmacı çözüm için en iyisini yapacağını düşünüyorum. Putin ile birçok kez görüştüm ve blöf yaptığını sanmıyorum" ifadelerini kullandı.

333 milyon kişiye 339 milyon silah: Halkın yarısı iç savaş... Haberi Görüntüle

ASKERE ÇAĞRILANLAR "ASKERİ PERSONEL" OLDU

Bugünden itibaren başlayan kısmi seferberlik için Putin’in imzaladığı kararnameye göre, seferberlik yoluyla askerlik hizmetine çağrılan Rusya Federasyonu vatandaşları, Rus ordusunda sözleşme kapsamında görev yapan "askeri personel" statüsüne sahip olacak.

O teröriste özel ilgi! Adliye saldırısında CHP ve DEM Parti... Haberi Görüntüle

BARIŞ MESAJI

Öte yandan Kosova meselesinde diyalog sürecinin devam etmesi için çaba harcadıklarını da belirten Vucic, "Umuyorum karşı tarafın da anlayışıyla bir çözüme ulaşırız. Uzlaşmacı bir çözüm, bugün gördüğümüz silahlı çatışmalardan her zaman daha iyidir" ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading