Yandex Metrica

Sitede Ara

Putin'den İsrail-İran çatışması uyarısı: Feci sonuçları olur

Putin'den İsrail-İran çatışması uyarısı: Feci sonuçları olur

Kremlin'den yapılan açıklamada Rusya Devlet Başkanı Putin'in İran Cumhurbaşkanı Reisi telefonda görüştüğü belirtildi. Putin ile Reisi Orta Doğu'daki durumu ele aldı.  

Dünya

07.05.2024, 09:51

İran ile İsrail arasında misilleme tehditleri devam ederken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi kritik bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile telefon görüşmesinde Orta Doğu'daki durumu ele aldı.

Kremlin'den yapılan açıklamaya göre, İran tarafının talebi üzerine Putin, Reisi ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

İran sandık başına gidiyor! Yeni  Cumhurbaşkanı seçicek: Süreç nasıl işleyecek? İran sandık başına gidiyor! Yeni Cumhurbaşkanı seçicek: Süreç nasıl işleyecek? Haberi Görüntüle

PUTİN: FECİ SONUÇLARA YOL AÇABİLİR

"İsrail'in, İran'ın Suriye'deki diplomatik temsilciliğine saldırması ve İran'ın buna karşı önlemler almasının ardından Orta Doğu'da oluşan durumun" değerlendirildiği görüşmede Putin, "tüm tarafların itidal sergileyeceği ve tüm bölge için feci sonuçlara yol açabilecek yeni gerginliğe izin vermeyeceği" umudunu paylaştı.

İsrail Cibaliya Mülteci Kampı'nda sivilleri hedef aldı: Çok sayıda ölü ve yaralı var İsrail Cibaliya Mülteci Kampı'nda sivilleri hedef aldı: Çok sayıda ölü... Haberi Görüntüle

REİSİ: İRAN'IN EYLEMLERİ ZORUNLU VE SINIRLI

İran Cumhurbaşkanı Reisi ise "İran'ın bu eylemlerinin zorunlu ve sınırlı olduğunu, gerginliğin gelecekte artmasından yana olmadıklarını" vurguladı.

İki lider görüşmede, "Filistin-İsrail meselesine çözüm bulunmamasının Orta Doğu'daki olaylara neden olduğunu" belirterek, "Rusya ve İran'ın Gazze Şeridi'nde acilen ateşkesin sağlanması, zor olan insani durumun hafifleştirilmesi, krizin siyasi ve diplomatik yollarla çözülmesi için gerekli koşulların oluşturulması" yönündeki ilkeli pozisyonlarını teyit etti.

Rusya ile İran arasındaki ilişkilerin de ele alındığı görüşmede, altyapı projelerinin uygulanması dahil çeşitli alanlarda işbirliğinin gelecekte geliştirilmesinin önemi vurgulandı.

Putin, Reisi'yi ve İran'daki tüm Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading