Yandex Metrica

Sitede Ara

Putin resmen yeni cephe açtı: Peş peşe hamleler geliyor: "Dost olmayan ülkeler" kullanamayacak!

Putin resmen yeni cephe açtı: Peş peşe hamleler geliyor: "Dost olmayan ülkeler" kullanamayacak!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dün Ukrayna'nın Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya bölgelerinin Rusya tarafından ilhak edilmesine yönelik imzaladığı anlaşmaların ardından yeni bir hamleyi devreye soktu. Rus, dost olmayan ülkelerin kara yolu taşımacılığında Rusya topraklarını kullanmalarını yasaklaması ile Avrupa’yı daha zor günler bekliyor.

Dünya

23.01.2024, 19:53

Rusya, Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya bölgelerini ilhak etmesinin ardından yeni bir hamle ile dost olmayan ülkelerin kara yolu taşımacılığında Rusya topraklarını kullanmalarını yasakladı. Ancak eşitli gıda, giyim ve teknolojik ürünlerin yanı sıra tıbbi malzemeler yasaktan muaf tutuldu.

Rusya Başbakanı Mihail Mişustin tarafından imzalanan kararnameye göre, dost olmayan ülkelerin kara yolu taşımacılığında Rusya topraklarını kullanmalarına artık izin verilmeyecek.

Çeşitli gıda, giyim ve teknolojik ürünlerin yanı sıra tıbbi malzemeler yasaktan muaf tutuldu.

Avrupa Birliği ülkeleri, Rusya'nın kara yolu taşımacılığında Avrupa topraklarının kullanılmasına yönelik çeşitli kısıtlama kararları almıştı.

Türkiye'den ŞİÖ üyelerine öneri: 'Birlikte çalışarak mega şebeke inşa edebiliriz' Türkiye'den ŞİÖ üyelerine öneri: 'Birlikte çalışarak mega şebeke inşa edebiliriz' Haberi Görüntüle

Çılgın siparişi duyurdular: Tam tamına 20 Eurofighter Typhoon satın alınacak! Çılgın siparişi duyurdular: Tam tamına 20 Eurofighter Typhoon satın alınacak! Haberi Görüntüle

RUSYA 3 BÖLGEYİ İLHAK ETMİŞTİ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dün Ukrayna'nın Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya bölgelerinin Rusya tarafından ilhak edilmesine yönelik imzaladığı anlaşmaların ardından Kızıl Meydan'da düzenlenen etkinlikte konuştu.

Bugünün Rusya için önemli olduğunu vurgulayan Putin, "Bugün özel, tarihi bir gün yaşıyoruz. Gerçeğin ve adaletin günü." dedi.

SON DAKİKA: Ermenistan hükümeti, Filistin'i resmen tanıdı! SON DAKİKA: Ermenistan hükümeti, Filistin'i resmen tanıdı! Haberi Görüntüle

DAHA GÜÇLÜYÜZ ÇÜNKÜ BİRLİKTEYİZ

Ukrayna'nın Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya bölgelerinde referandumların düzenlendiğine dikkati çeken Putin, referandumdan çıkan sonuca göre bu bölgeleri Rus topraklarına dahil ettiklerini savundu.

Putin, söz konusu bölgelerin güvenliğinin sağlanması ve desteklenmesi için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirerek, "Daha güçlü olduk çünkü birlikteyiz. Doğruluk bizimle. Doğruluk güçtür. Zafer, bizim olacak." ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading