Yandex Metrica
SON DAKİKA
Putin ile görüşecek Biden'a mesaj: Toplantıda uyuma

Putin ile görüşecek Biden'a mesaj: Toplantıda uyuma

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşecek olan ABD Başkanı Biden'a mesaj verdi: Biden, toplantı esnasında uyuyakalma ve Putin'e en samimi dileklerimi ilet.

Dünya

23.01.2024, 17:33

Eski ABD Başkanı Donald Trump yaptığı yazılı açıklamada, başkanlığı döneminde Putin ile Helsinki'de çok verimli bir toplantı yaptığını belirterek, "Gecikmiş yalancı basının toplantıyı yansıtma şeklinin aksine, ABD bu toplantıda Putin'in ve Rusya'nın saygısı da dahi birçok şeyi kazanmıştı." görüşünü paylaştı.

Kendisine yönelik Rusya soruşturmasını "Hillary Clinton ve Demokratlar tarafından fonlanan bir tezgah" olarak nitelendiren Trump, bu soruşturmanın yol açtığı zorluklara rağmen kendisinin Putin ve Rusya ile iyi ilişkiler kurduğunu belirtti.

Trump 16 Haziran'da Cenevre'de gerçekleşecek Biden-Putin Zirvesine ilişkin ise "(ABD Başkanı Joe) Biden'a, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesinde iyi şanslar diliyorum. Biden, toplantı esnasında uyuyakalma ve Putin'e en samimi dileklerimi ilet." ifadesini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading