Yandex Metrica

Putin, Avrupa ülkelerine göz dağı vererek onları uyardı! 'Rusya ile modern savaş farklı olur'

Putin, Avrupa ülkelerine göz dağı vererek onları uyardı! 'Rusya ile modern savaş farklı olur'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya ve Avrupa ülkelerine sert sözlerle uyarıda bulundu. Ukrayna'ya gönderilmesi planlanan Alman üretimi tanklarla ilgili açıklamada bulunan Rusya Devlet Başkanı, Almanya'ya yönelik olarak, "İnanılmaz ama doğru, yine gövdesinde haç bulunan Alman Leopard tanklarıyla tehdit ediliyoruz." dedi. Putin ayrıca, Avrupa ülkelerini uyararak,"Rusya ile modern bir savaşın onlar için tamamen farklı olacağını anlamıyorlar." ifadesini kullandı.

Dünya

23.01.2024, 22:18

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Stalingrad Muharebesi’nde Nazi askeri birliklerinin Kızıl Ordu’ya yenilmesinin 80. yılı dolayısıyla Volgograd şehrindeki etkinlikler çerçevesinde yapılan konser öncesinde açıklamalarda bulundu. 

Son dakika... Slovenya, Filistin devletini resmen tanıdı Son dakika... Slovenya, Filistin devletini resmen tanıdı Haberi Görüntüle

"STALİNGRAD'DA UZUN VE ÇETİN SAVAŞ SONA ERDİ"

Tam 80 yıl önce eski adıyla Stalingrad’da uzun ve çetin savaşın sona erdiğini ifade eden Putin, bu savaşın sonucunun sadece Rusya’daki Büyük Vatanseverlik Savaşı değil tüm 2. Dünya Savaşı’nın sonucunu belirlediğini anlattı.

Stalingrad Muharebesi’nin tarihe bir dönüm noktası olarak geçtiğinin altını çizen Rusya Devlet Başkanı, Wehrmacht’ın (Nazi Almanyası’nın silahlı kuvvetleri) en büyük grubunun ve uydularının yenilmesiyle birlikte Nazi Almanyası’nın Avrupalı vassalları ve uşaklarından oluşan tüm Hitler koalisyonunun iradesinin yenildiğini ifade etti. 

BM duyurdu: Soykırımcı İsrail ordusu resmen kara listede BM duyurdu: Soykırımcı İsrail ordusu resmen kara listede Haberi Görüntüle

"RUSYA İLE MODERN SAVAŞ FARKLI OLUR"

Batılı seçkinlerin, Rusya’ya karşı propagandaya rağmen Amerika kıtası, Kuzey Amerika ve Avrupa da dahil olmak üzere dünyanın her yerinde birçok dostları olduğunun altını çizen Putin,konuşmasında Almanya ve Avrupa ülklerne göz dağı vererek şunları söyledi;

"Ancak Almanya dahil Avrupa ülkelerini, Rusya ile yeni bir savaşa çekenler ve dahası sorumsuzca bunu bir oldu bitti ilan edenler, savaş alanında Rusya'ya karşı zafer kazanmayı bekleyenler, görünüşe göre Rusya ile modern bir savaşın onlar için tamamen farklı olacağını anlamıyor. Zırhlı araçların kullanılması meseleyi bitirmeyecek. Bunu herkes anlamalı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading