SON DAKİKA
Polonya'dan Ukrayna'ya tepki: 'Artık silah göndermeyeceğiz'

Polonya'dan Ukrayna'ya tepki: 'Artık silah göndermeyeceğiz'

Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, "Artık Ukrayna'ya herhangi bir silah göndermiyoruz, çünkü artık kendimizi en modern silahlarla silahlandıracağız." dedi.

Dünya

23.01.2024, 22:24

Özel televizyon kanalı Polsat News'e konuşan Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, Polonya'nın Rusya'ya karşı kazanılacak zafere yardımcı olduğunu ancak Ukrayna'dan yapılan tahıl ithalatının Polonya pazarını tahribini kabul edemeyeceğini söyledi.

Orta Çağ zihniyeti bitmedi! Cadılıkla suçlandı elleri ayakları bağlanarak diri... Haberi Görüntüle

"GEÇİŞLERDEN KAZANÇ SAĞLIYORUZ"

Ukrayna tahılının transit geçişinin süreceğini belirten Morawiecki, "Polonya bu geçişten dolayı herhangi bir maliyete katlanmıyor. Aksine, bundan kazanç sağladığımız söylenebilir." ifadesini kullandı.

Polonya Başbakanı, ülkesinin Ukrayna'nın güvenliğini kesinlikle riske atmayacağının altını çizdi ve "Rzeszow'daki askeri ikmal merkezimiz, Amerikalılar ve NATO ile mutabık kalarak şimdiye kadar yerine getirdiği ve getireceği rolün aynısını yerine getirmektedir." ifadelerini kullandı.

Morawiecki, orduya yatırımlar için siparişlerini artırdıklarını dile getirerek "Artık Ukrayna'ya herhangi bir silah göndermiyoruz, çünkü artık kendimizi en modern silahlarla silahlandıracağız." diye konuştu.

Polonya haber ajansı PAP'a göre Morawiecki'nin açıklaması Ukrayna ile ilişkilerinin, Varşova'nın büyük miktarlardaki Ukrayna tahılına uyguladığı ambargo nedeniyle gerildiği bir dönemde geldi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading