Yandex Metrica

Sitede Ara

Polonya ile Belarus arasında sıcak saatler! Belarus askerleri, göçmenleri korkutmak için ateş açtı

Polonya ile Belarus arasında sıcak saatler! Belarus askerleri, göçmenleri korkutmak için ateş açtı

Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak, ülkesinin Belarus sınırındaki krize karşı mücadelesinin sürdüğünü belirterek, Avrupa’ya göçme arayışında çok sayıda kişinin tel örgüleri aşma girişiminde bulunduğunu, bazılarının ise engelleri aşarak Avrupa Birliği (AB) sınırına girdiğini söyledi.

Dünya

23.01.2024, 18:17

Blaszczak, Polonya Radyosuna yaptığı açıklamada, gece boyunca sınırdaki gerginliğin arttığını, yasa dışı şekilde ülkeye girme teşebbüslerinin olduğunu ve bazılarının tel örgüleri aştığını belirtti.

"Belarus sınırında bekleyenlerin bazıları ülkeye girdi. İçeri girmeyi başaranların tamamı gözaltına alındı." ifadesini kullanan Blaszczak, bu kişilerin sınırı aşmak için farklı yöntemlere başvurduğunu, gece boyunca çok fazla teşebbüste bulunduklarını dile getirdi.

Blaszczak, bölgede görevli emniyet güçlerinin sınırı korumak için ellerinden geleni yaptığını belirterek, mevcut asker sayısının 15 bine çıkarıldığının altını çizdi.
Öte yandan Savunma Bakanlığının resmi Twitter hesabından, Belarus askerlerinin sınırı geçmeye çalışanları korkutmak amacıyla havaya ateş açtığını gösteren videolar paylaşıldı.
Yaklaşık 4 bin kişinin bulunduğu sınırda tansiyon gün geçtikçe artıyor. AB başta olmak üzere ABD ve NATO Polonya'ya desteklerini açıklamıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading