Yandex Metrica

Polonya Başbakanı Tusk için önlem: Koruma sayısı artırılıyor

Polonya Başbakanı Tusk için önlem: Koruma sayısı artırılıyor

Polonya Başbakanı Donald Tusk, ölğüm tehditleri aldığını açıkladı. Tusk, kendisine gönderilen ölüm tehdidinin ekran görüntüsünü paylaştı.

Dünya

17.05.2024, 15:25

Slovakya'daki suikast girişimi Polonya'da telaşa sebebiyet verdi. Polonya Başbakanı Donald Tusk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla ölüm tehditleri aldığını duyurdu. Tusk, Slovakya Başbakanı Robert Fico'nun uğradığı silahlı saldırının ardından yaptığı paylaşımda "Dün bunlardan çok fazla vardı." ifadesini kullanarak kendisiyle ilgili ölüm tehdidinin ekran görüntüsünü yayınladı.

Polonya'dan yayın yapan Wirtualna Polska gazetesinin heberine göre ise Slovakya Başbakanı Fico'ya suikast girişimi sonrası önlem amacıyla Tusk'ın koruma sayısının artırılacağı bildirildi.

Prens Laurent, Türkiye'nin savunma sanayisini öve öve bitiremedi: Avrupa'nın Türklerden öğreneceği çok şey var Prens Laurent, Türkiye'nin savunma sanayisini öve öve bitiremedi: Avrupa'nın Türklerden... Haberi Görüntüle

FICO'YA DÜZENLENEN SUİKAST GİRİŞİMİ

Slovakya Başbakanı Robert Fico, dün silahlı saldırıya uğramıştı. Vücuduna çok sayıda mermi isabet eden Fico, ambulans helikopterle Banska Bystrica eyaletindeki Roosevelt Hastanesi'ne götürülmüştü. Ülke basını suikastı düzenleyen şahsın 71 yaşında Slovak vatandaşı Juraj C. olduğunu ve saldırıyı hükümetin politikalarını beğenmediği için düzenlediğini yazıyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

İdris Kartal

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading