Yandex Metrica

PKK/YPG'nin çirkin yüzü BM raporunda! Çocukları zorla kullanıyorlar

PKK/YPG'nin çirkin yüzü BM raporunda! Çocukları zorla kullanıyorlar

Eli kanlı terör örgütü PKK/YPG Irak ve Suriye'de çocukları silahlı çatışmaya zorlamaya devam ediyor. BM'nin "Çocuklar ve Silahlı Çatışmalar Raporu"na göre, terör örgütü PKK/KCK geçen yıl Irak'ta 28 çocuğu çatışmalarda kullanırken, örgütün Suriye'deki sözde yapılanmaları 668 çocuğun terör faaliyetlerinde bulunmasına neden oldu. Terör örgütünün Suriye kolu YPG/YPJ'nin, 2021'de 221 olan terör örgütüne kattığı çocuk sayısının geçen yıl 633'e çıktığı belirlendi.

Dünya

23.01.2024, 21:08

PKK/YPG'nin Irak ve Suriye'de çocukları silahlı çatışmaya zorlamaya devam ettiği tespit edilirken Birleşmiş Milletler tarafından dikkat çeken bir rapor yayınlandı.

BM tarafından 27 Haziran 2023'te yayımlanan, çatışma bölgelerinde 2022 içerisinde silah altına alınan, öldürülen ya da yaralanan çocuklara ilişkin verileri içeren "Çocuklar ve Silahlı Çatışmalar Raporu"nda, terör örgütü PKK ile Suriye uzantısı SDG'nin yapılanmalarından YPG/YPJ'nin, Irak ve Suriye'de çocukları silahlı kadrosuna aldığı belirtildi.

BM Genel Sekreteri'nden dikkat çeken çalışma: Dünya savaş halindeyken toplantıda bakın ne yaptı? BM Genel Sekreteri'nden dikkat çeken çalışma: Dünya savaş halindeyken toplantıda... Haberi Görüntüle

IRAK'TA 28 ÇOCUK SİLAHLANDIRILDI

Raporda PKK/KCK'nın Irak'ta 28 çocuğu silahlandırarak sözde kontrol noktalarında ve çatışmalarda yararlandığı bildirildi. Yine aynı raporda PKK/KCK tarafından Irak'ta bir okulun silahlı faaliyetler için kullanıldığı, terör örgütü tarafından dört çocuğun kaçırıldığı ifade edildi.

Yahudi yerleşimciler polis eşliğinde Filistinlilere saldırdı: 6 kişi vurularak yaralandı Yahudi yerleşimciler polis eşliğinde Filistinlilere saldırdı: 6 kişi vurularak yaralandı Haberi Görüntüle

GEÇEN YIL 3 KATA YAKIN ARTTI 

BM'nin geçmiş yıllarda aynı konuda hazırladığı raporlar dikkate alındığında, Suriye'de YPG/YPJ'ye katılan çocuk sayısında geçen yıl 3 kata yakın artış meydana geldi.

BM'nin 2022 yılı raporunda 221 olan Suriye'de terör örgütüne katılan çocuk sayısı, bu yılki raporda 633'e çıktı. Terör örgütünün diğer sözde yapılanmalarıyla beraber Suriye'de terör örgütüne katılan çocuk sayısı 668 oldu.

Avrupa'da barış dönemi bitti: O isim Batı'ya seslendi: Bol bol silah üretin Avrupa'da barış dönemi bitti: O isim Batı'ya seslendi: Bol bol... Haberi Görüntüle

4 ÇOCUK KAÇIRILDI

Raporda terör örgütüne katılan çocukların büyük bir bölümünün çatışmalarda kullanıldığı belirtildi. Ayrıca YPG/YPJ'nin kadro temini ve örgütsel faaliyetlerde kullanmak için 4 çocuğun kaçırıldığı belirlendi.

Son yıllarda terörle mücadele alanında yürütülen başarılı operasyonlar neticesinde kadro kayıpları artan PKK/KCK, başta Türkiye ve Avrupa ülkeleri olmak üzere örgüte katılımları arttırmaya çalışıyor.

Netanyahu gücünü kaybetti: İsrail ordusunda arka arkaya üst düzey 2 istifa! Netanyahu gücünü kaybetti: İsrail ordusunda arka arkaya üst düzey 2... Haberi Görüntüle

KADRO AÇIĞINI KAPATMAK İÇİN ÇOCUKLARA YÖNELDİLER

Bu konuda terör örgütünün beklediği sonucu alamadığını belirten güvenlik kaynakları, terör örgütünün Suriye alanında hız verdiği sözde zorunlu askerlik uygulaması üzerinden silah altına aldığı çocukların sayısını artırarak kadro ihtiyacını giderme çabasının, BM raporlarındaki verilere de yansıdığını kaydetti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading