Yandex Metrica

Sitede Ara

Pfizer onay istedi! 3. doz aşı uygulaması başlıyor mu?

Pfizer onay istedi! 3. doz aşı uygulaması başlıyor mu?

Pfizer-BioNTech, 3. doz Covid-19 aşısının ABD'deki tüm yetişkinlere uygulanması için başvuruda bulundu.

Dünya

23.01.2024, 18:16

ABD'de Covid-19 aşısı üreticisi Pfizer-BioNTech, aşının 3. doz güçlendiricisinin tüm 18 yaşın üstündekilere uygunluğu konusunda Gıda ve ilaç Dairesinden onay istedi.

Çığ altında kalmıştı! Kayıp dağcı tam 22 yıl sonra bulundu! Çığ altında kalmıştı! Kayıp dağcı tam 22 yıl sonra bulundu! Haberi Görüntüle

YAN ETKİLER 'İLK İKİ DOZDA GÖRÜLENLERE BENZER'

Firma, 3. doz aşı için 10 bin kişi üzerinde yapılan çalışmasının ilk sonuçlarını FDA ile paylaştı. Çalışmada, güçlendirici dozun Covid-19 enfeksiyonuna karşı korumayı tekrar yüzde 96'ya çıkarabileceği sonucuna varılırken, yan etkilerin "ilk 2 dozda görülenlere benzer" olduğu ifade edildi.

Yaşlı Amerikalılar ve virüse karşı savunmasız diğer gruplar, eylülden bu yana Pfizer-BioNTech aşısının 3. dozuna erişebiliyor. Biden yönetimi, başlangıçta tüm yetişkinler için güçlendiriciler öngörmüş ancak eylülde FDA'nın bilimsel danışmanlarının itirazı sonucu uygulama ertelenmişti. FDA'nın tüm yetişkinler için BioNTech güçlendiricilerine yetki vermesi durumunda, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinin, bunların nasıl kullanılacağına ilişkin önerilerde bulunması bekleniyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading