Yandex Metrica

Peskov: Putin'le Cumhurbaşkanı Erdoğan 5 Ağustos'ta görüşecek! İşte ele alınacak konular

Peskov: Putin'le Cumhurbaşkanı Erdoğan 5 Ağustos'ta görüşecek! İşte ele alınacak konular

Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, ''5 Ağustos'ta Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek. Cuma günkü gelişmede tahıl anlaşmasının ne kadar etkili çalıştığı konuşulacak.'' şeklinde açıklama yaptı.

Dünya

23.01.2024, 19:37

Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunurken Putin ile Cumhrubaşkanı Erdoğan'ın 5 Ağustos'ta yapacağı görüşmeye dair bilgi verdi.

Dmitry Peskov, ''5 Ağustos'ta Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek. Cuma günkü gelişmede tahıl anlaşmasının ne kadar etkili çalıştığı konuşulacak.'' şeklinde açıklama yaptı. Peskov, iki liderin Rusya ve Türkiye arasındaki ikili iş birliğini ele alacaklarını söyledi.

Bir kasabayı daha kaybettiler: En az 130 tane F-16'ya ihtiyaç var! Bir kasabayı daha kaybettiler: En az 130 tane F-16'ya ihtiyaç... Haberi Görüntüle

HANGİ KONULARI GÖREŞECEKLER

İki liderin, ekonomiden bölgesel sorunlara çok sayıda konuyu istişare edeceğini aktaran Peskov, "Görüşme ayrıca Suriye ve Ukrayna konuları, tahıl sevkiyatı için kurulan mekanizmanın etkinliği konusunda karşılıklı güncel bilgilerin paylaşılması ve uluslararası ilişkiler konusunda fikir alışverişi yapmak için de iyi bir fırsat." diye konuştu.

Peskov, görüşme gündeminin oldukça yoğun olacağını kaydetti.

Soykırımın sembolü 'Kayıp Otobüs' anıtı açıldı: Törende Azerbaycan ayrıntısı dikkat çekti Soykırımın sembolü 'Kayıp Otobüs' anıtı açıldı: Törende Azerbaycan ayrıntısı dikkat... Haberi Görüntüle

İslamofobi her yerde: GKRY'deki Osmanlı mirası cami tahrip edildi İslamofobi her yerde: GKRY'deki Osmanlı mirası cami tahrip edildi Haberi Görüntüle

''ÇİN İLE DAYANIŞMA İÇİNDEYİZ''

Dmitri Peskov, Pelosi'nin turu ve olası Tayvan ziyaretiyle ilgili durumun, gerginliğin artmasına yol açan bir provokasyon olduğunu söyledi. Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, Çin ile Tayvan arasındaki gerginlikle ilgili yaptığı açıklamada "Çin ile kesinlikle dayanışma içinde olduğumuzu bir kez daha vurgulamak istiyoruz" dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading