Yandex Metrica

Sitede Ara

Pakistan'da İmran Han'a destek eylemleri başladı! 'İmran Han bizim kırmızı çizgimizdir'

Pakistan'da İmran Han'a destek eylemleri başladı! 'İmran Han bizim kırmızı çizgimizdir'

Pakistan basınında yer alan haberlere göre, Margalla bölgesi yerel sulh hakimi ABD destekli darbe ile hükümeti düşürülen İmran Han hakkında tutuklama kararı çıkarttı. Karar sonrası Pakistan halkı İmran Han'a destek vermek için sokağa döküldü.

Dünya

08.03.2024, 14:57

ABD destekli bir darbe ile hükümetten düşürülen PTI lideri eski başbakan İmran Han, İslamabad'da düzenlediği bir mitingte, polis ve yargı üyelerini hedef alarak kendisine yakın isimlerin tutuklandığını ve işkence edildiğini söylemiş, bu kurumlarda çalışanlara karşı harekete geçeceklerini söyleyerek, "Size karşı harekete geçeceğiz, buna hazırlıklı olun" demişti. 

Eylem böyle yapılır! Binlerce kişinin dilinde tek bir slogan! Harvard Üniversitesi'nin mezuniyet törenine Filistin damgası Eylem böyle yapılır! Binlerce kişinin dilinde tek bir slogan! Harvard... Haberi Görüntüle

ABD DESTEKLİ DARBE İLE HÜKÜMETİ DÜŞÜRÜLMÜŞTÜ 

Ülkede 3 dönem başbakanlık yapan Navaz Şerif'in kardeşi Şahbaz Şerif, 11 Nisan'da Mecliste düzenlenen seçimde 174 oyla salt çoğunluğun desteğini alarak başbakan seçilmişti.

Yaşanan gelişmeler ışığında Margalla bölgesi yerel sulh hakimi İmran Han hakkında tutuklama kararı çıkarttı. 

Hamas'tan ateşkes müzakerelerine ilişkin açıklama: Taleplerimiz üzerinde konsensüs var Hamas'tan ateşkes müzakerelerine ilişkin açıklama: Taleplerimiz üzerinde konsensüs var Haberi Görüntüle

'İMRAN HAN BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR'

Tutuklama kararı sonrası Pakistan'ın dört bir yanında halk İmran Han'a destek için sokağa döküldü. 

Meydanlarda toplanan yüzbinlerce Pakistan vatandaşı 'İmran Han bizim kırmızı çizgimizdir' diye slogan attı. 
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading