Yandex Metrica

Sitede Ara

Pakistan, iklim felaketleri için zengin ülkelerden tazminat istedi

Pakistan, iklim felaketleri için zengin ülkelerden tazminat istedi

Pakistan İklim Değişikliği Bakanı Rehman, ülkede yaşanan yıkım sebebiyle zengin ülkelere tepki gösterdi. Verilen sözlerin yerine getirilmesi gerektiğini söyleyen Bakan Rehman "Yoksa felaketler durmaz." sözlerini kullandı.

Dünya

23.01.2024, 19:46

Pakistan, etkili muson yağmurları sonrasında sular altında kaldı. Yerleşim yerleri ve tarlalar suya gömülürken, milyonlarca sivil yaşanan felaketten etkilendi.

Rusya'dan açık tehdit! Peskov 'ABD'yi durdururuz' diyerek duyurdu: 'Olası kurbanlar Avrupa başkentleri olur' Rusya'dan açık tehdit! Peskov 'ABD'yi durdururuz' diyerek duyurdu: 'Olası kurbanlar... Haberi Görüntüle

YAŞANAN FELAKETTEN DİĞER ÜLKELER SORUMLU TUTULDU

Pakistan İklim Değişikliği Bakanı Sherry Rehman, yaşanan felaketten diğer ülkeleri sorumlu tutarak tazminata vurgu yaptı.

Zengin ülkelerin, iklim değişikliğinin sonuçlarıyla yüzleşen ülkelere tazminat borçlu olduğunu söyleyen Rehman, söz konusu ülkelerin borçlarını ödemeleri gerektiğinde ısrarcı oldu.

Karadeniz'de dumanlar yükseliyor! Rusya'dan Kırım açıklaması: 33 İHA ve 10 USV imha ettik! Karadeniz'de dumanlar yükseliyor! Rusya'dan Kırım açıklaması: 33 İHA ve 10... Haberi Görüntüle

KÜRESEL ISINMAYI VURGULADI

Rehman, Guardian'a verdiği demeçte, "Küresel ısınma dünyanın karşı karşıya olduğu varoluşsal bir kriz. Pakistan sıfır noktası. Yine de (sera gazı) emisyonlarına yüzde 1'den daha az katkıda bulunduk. Çok taraflı forumlarda verilen sözlerin yerine getirilmediğini hepimiz biliyoruz." sözlerini kullandı.

Yunanistan'ın Türk hazımsızlığı: Batı Trakya'da dört ilkokulu daha kapatacak Yunanistan'ın Türk hazımsızlığı: Batı Trakya'da dört ilkokulu daha kapatacak Haberi Görüntüle

"ÇOK AZ TAZMİNATLA ÇOK FAZLA KAYIP VE HASAR VAR"

Tazminat konusunu dile getiren Rehman, "Dünyanın karbon ayak izine çok az katkıda bulunan ülkelere çok az tazminatla çok fazla kayıp ve hasar var." ifadesini kullandı.

Pakistan’da haziran ayından beri etkili olan yağışlar sonucu can kaybı 1300'ü geçti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading