Yandex Metrica

Sitede Ara

Omicron'un alt varyantı XE İngiltere'de yayılıyor

Omicron'un alt varyantı XE İngiltere'de yayılıyor

İngiltere'de koronavirüsün Omicron varyantının alt bir türü olan Omicron XE isimli yeni bir varyantın yaygınlık göstermeye başladı. Yeni varyantın İngiltere'de baskın hale gelmesi bekleniyor.

Dünya

23.01.2024, 22:07

Dünya genelinde etkisi azalan Kovid-19’un bazı ülkelerde yeni varyantlarla devam ettiği ortaya çıktı. Omicron XE şu an için Japonya'da ve İngiltere'de tespit edilmiş durumda.

İngiliz yetkililer Omicron XE'nin BA.1 ve BA.2 adlı alt varyantların kombinasyonuyla ortaya çıktığını duyurdu.

Alman devi Deutsche Bank'tan dikkat çeken Türkiye analizi: Enflasyon yıl sonunda bakın kaça gerileyecek Alman devi Deutsche Bank'tan dikkat çeken Türkiye analizi: Enflasyon yıl... Haberi Görüntüle

100 BİNDEN FAZLA VAKA GÖRÜLDÜ

İngiltere'de şimdiye kadar bin 100'den fazla Omicron XE vakası görüldüğü ve bu yeni varyantın ilerde baskın varyant haline gelebileceği belirtiliyor. Yeni varyantın çok daha bulaşıcı olduğu biliniyor.

Dünya Sağlık Örgütü Omicron XE'nin ilk olarak Ocak ayı sonunda İngiltere'de tespit edildiğini duyurmuştu. İngiliz uzmanlar daha bulaşıcı olsa da yeni varyantın ağır hastalığa neden olmadığını söyledi. Aşıların da yeni varyanta karşı koruyucu olduğu kaydedildi.

Omicron XE Japonya'da da görülmüştü. Uzmanlar pandemi boyunca yeni alt varyantların görülmesinin doğal olduğunu söylüyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading