Yandex Metrica

Sitede Ara

'Nükleerden vazgeç' diyen Güney Kore'ye Kuzey Kore'den cevap gecikmedi! 'Çeneni kapatıp saçma konuşmayı bırak'

'Nükleerden vazgeç' diyen Güney Kore'ye Kuzey Kore'den cevap gecikmedi! 'Çeneni kapatıp saçma konuşmayı bırak'

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un'un kız kardeşi Güney Kore'nin 'nükleer silahları kaldırın altyapı yardımı yapalım' teklifine 'çenenizi kapatıp saçma konuşmayı bırakın' diyerek tepki gösterdi.

Dünya

01.02.2024, 23:45

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un'un kız kardeşi ve ülkede üst düzey yetkili olan Kim Yo Jong, nükleer cephaneliğinden vazgeçmesi karşılığında Seul'den gelen ekonomik yardım teklifini reddederek 'saçma bir rüya' olarak değerlendirdi. 

Kim, devlet medyası tarafından aktarılan yorumlarda Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol'u sert bir şekilde kınadı. 

Batı Balkanlar Erdoğan diyor: En beğenilen liderler arasında 1 numara Batı Balkanlar Erdoğan diyor: En beğenilen liderler arasında 1 numara Haberi Görüntüle

'ÇENENİ KAPAT' DİYEREK TEKLİF GÖSTERDİ 

Kim açıklamasında, "Söyleyecek daha iyi bir şeyi olmadığı için saçma sapan konuşmaktansa, çenesini kapaması imajı için daha uygun olurdu” dedi.

Blinken'a canlı yayında büyük şok: 'Gazze kasabı olarak anılacaksın' Blinken'a canlı yayında büyük şok: 'Gazze kasabı olarak anılacaksın' Haberi Görüntüle

GÜNEY KORE'Yİ ÇATIŞMA KIŞKIRTICILIĞI İLE SUÇLADI

Kurtuluş Günü konuşmasında konuşan Kim, liderin komünizm hakkında olumsuz yorumlarına karşı atıfta bulunarak Yoon'u 'sistemler arası çatışmayı kışkırtmakla' suçladı. 

MSB kaynakları: Suriye'de görevli tuğgeneral emekliye sevk edildi MSB kaynakları: Suriye'de görevli tuğgeneral emekliye sevk edildi Haberi Görüntüle

GÜNEY KORE ALTYAPI ÇALIŞMALARINA YARDIM ETMEYİ TEKLİF ETMİŞTİ 

Yoon'a göre, Seul'ün teklifi, Kuzey Kore'nin elektrik şebekesini ve dağıtım altyapısını geliştirmek için “büyük ölçekli” gıda yardımı ve finansmanının yanı sıra ticareti kolaylaştırmak için limanları ve havaalanlarını modernize etme projelerini içerecekti.

Güneş'te şiddetli patlama! Jeomanyetik fırtına Dünya'ya vuracak: İnternet ve elektrik kesintileri olacak Güneş'te şiddetli patlama! Jeomanyetik fırtına Dünya'ya vuracak: İnternet ve elektrik... Haberi Görüntüle

FİNANS DESTEĞİ VERMEYİ TAAHHÜT ETMİŞLERDİ 

Güney Kore'nin Kuzey'deki tarımsal üretim ve sağlık hizmetlerine de yardımcı olabileceğini iddia ederek, bu alanlarda “uluslararası yatırım ve finansal destek” sözü verdi.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading