banner2

New York eyaleti çalışanlarına aşı zorunluluğu getirildi

ABD'nin New York eyaletinde çalışanlara, 6 Eylül tarihine kadar koronavirüs aşısı olmaları veya her hafta test yaptırmaları zorunluluğu getirildi.

Dünya 29.07.2021, 01:34
Abone ol
New York eyaleti çalışanlarına aşı zorunluluğu getirildi

New York Valisi Andrew Cuomo, açıklama yaparak, eyalet genelindeki yaklaşık 250 bin çalışana, koronavirüs vakalarında görülen artışları önlemek amacıyla aşı ya da haftalık test zorunluluğunu getirmeye mecbur olduklarını belirtti.

Cuomo, devlet hastanelerindeki sağlık çalışanlarının ise aşı olma dışında başka seçeneği bulunmadığını ifade ederek, bunun yanı sıra özel sektördeki işverenlere çalışanlarını ve de müşterilerini aşılamaya teşvik etmeleri konusunda çağrı yaptı.

BİDEN'IN SÖZ KONUSU PLANI AÇIKLAMASI BEKLENİYOR

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio da 26 Temmuz tarihinde yaptığı açıklamasında, şehirdeki öğretmenler ve polisler da dahil belediyeye bağlı 340 bin çalışana 13 Eylül tarihine kadar aşılanmaları, aşılanmayanlar için her hafta test yaptırmaları şartı getirdiklerini duyurmuştu.

ABD Başkanı Joe Biden’ın da tüm ülkede federal hükümete bağlı çalışanlara yönelik benzeri bir uygulama üzerinde çalıştığı ve söz konusu planı bugün açıklayabileceği belirtiliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!