SON DAKİKA
Netanyahu ne istiyor? Blinken ile Gazze'deki sonraki aşamayı görüşecek

Netanyahu ne istiyor? Blinken ile Gazze'deki sonraki aşamayı görüşecek

Terör devleti İsrail'in Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın da katıldığı Savaş Kabinesi toplantısı öncesi konuştu. İnsani ara bittikten sonra Gazze'de kan dökmeye devam edeceklerini belirten ve saldırılara yeniden başlayacaklarını sık sık yineleyen Netanyahu, "Sizinle bir sonraki aşama hakkında konuşmak isterim." ifadesini kullandı.

Dünya

23.01.2024, 21:47

Orta Doğu turu kapsamında İsrail'e gelen ve İsrail-Hamas savaşının başladığı günden bu yana terör devletinin yanında saf tutan ABD'de Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Başbakan Binyamin Netanyahu başkanlığındaki Savaş Kabinesi toplantısına katıldı.

Kritik toplantı öncesinde basına konuşan Netanyahu, Savaş Kabinesi toplantısına geçmeden Blinken ile yaptıkları görüşmede birçok konuyu ele aldıklarını ifade etti.

Netanyahu sivillerin son sığınağı Refah'a saldırıda kararlı: 'Yoksa savaşı kaybedeceğiz' Haberi Görüntüle

NETANYAHU'DAN ABD'YE TEŞEKKÜR

Dünyada eşi benzeri görülmemiş bir soykırıma imza atan ve 15 bine yakın masum Filistinlinin katledilme emrini veren bebek katili Netanyahu, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına verdiği destekten ötürü ABD Başkanı Joe Biden ve Blinken başta olmak üzere Washington yönetimine teşekkür etti.

Brezilya ilişkileri tamamen kopardı! İsrail büyükelçisi sınır dışı edildi Haberi Görüntüle

''BİR SONRAKİ AŞAMAYI GÖRÜŞMEK İSTERİM''

İnsani ara bittikten sonra Gazze'de kan dökmeye devam edeceklerini belirten ve saldırılara yeniden başlayacaklarını sık sık yineleyen Netanyahu, "Sizinle bir sonraki aşama hakkında konuşmak isterim." ifadesini kullandı.

Ünlü futbolcu 56 yaşındaki sevgilisini katletti! Mahkeme müebbet hapis cezası... Haberi Görüntüle

KATLİAM ORTAKLIĞINA DEVAM

Blinken, toplantısı öncesinde ise Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile görüşmüştü. Blinken burada yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi'nde izlenecek yol haritası hakkında İsrail hükümetiyle ayrıntılı görüşmelere devam edeceklerini belirtmişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading