Yandex Metrica

Netanyahu kana doymuyor! Savaşı sonlandırmayı ve Gazze'den çekilmeyi reddetti

Netanyahu kana doymuyor! Savaşı sonlandırmayı ve Gazze'den çekilmeyi reddetti

İsrail işgal güçlerinin Refah'taki mülteci kampına yönelik hava saldırısında can kaybı ilk belirlemelere göre 60'a yükseldi. Hayatını kaybedenlerin çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşuyor. Öte yandan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, 8 aydır süren savaşı sonlandırmayı ve Gazze'den çekilmeyi reddettiği belirtildi.  

Dünya

27.05.2024, 10:17

Dünyanın gözü önünde eşi benzeri görülmemiş bir soykırıma imza atan İsrail ordusu, "Güvenli bölge" olarak gösterildiği için 100 binden fazla Filistinli'nin sığındığı bölge olan Refah'ta çadır kenti vurdu. Saldırı sonucu aralarında çocukların da olduğu çok sayıda Gazzeli hayatını kaybetti. Bölgeden gelen görüntüler, katliamın boyutunu gözler önüne serdi. Dünyanın bütün "düzen kurucu" sözde kurumları yine olan biteni sadece seyretti.

Bütün iletişim kanalları İsrail tarafından kesildiği için Refah'ta gerçekleştirilen katliamda kaç cocuğun ve yetişkinin öldürüldüğü, kaç yaralının olduğu tam olarak bilinmiyor. İsrail bütün hastaneleri bombaladığı için yaralılar acı içerisinde hayatlarını kaybetti.

İsrail ile Mısır anlaştı! İşgalci askerler çekiliyor: Refah Sınır Kapısı insani yardım geçişlerine yeniden açılıyor İsrail ile Mısır anlaştı! İşgalci askerler çekiliyor: Refah Sınır Kapısı... Haberi Görüntüle

HAMAS'TAN AÇIKLAMA

Saldırıların ardından Hamas'tan açıklama geldi. Yapılan açıklamada “Tüm taraflardan, özellikle Mısır'daki kardeşlerimizden, İsrail işgal güçlerini Refah sınır kapısından çekilmeye zorlamak için baskı yapmasını talep ediyoruz.” denildi.

Rus savaş gemileri Florida açıklarında! ABD savaş gemileri ve jetleri alarma geçti Rus savaş gemileri Florida açıklarında! ABD savaş gemileri ve jetleri... Haberi Görüntüle

SAVAŞI SONLANDIRMAYI VE GAZZE'DEN ÇEKİLMEYİ REDDETTİ

Öe yandan İsrail Başbakanı Netanyahu, savaşı sonlandırmayı ve Gazze'den çekilmeyi reddetti. Başbakanlık ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Netanyahu'nun, Gazze'deki İsrailli esirlerin kurtarılması için müzakerelerde bulunan heyete defalarca geniş yetkiler verdiği ifade edildi.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, Hamas'ın Gazze'deki lideri Yahya Sinvar'ın, savaşın sona ermesi ve Hamas'ın olduğu gibi kalması için İsrail ordusunun Gazze'den çekilmesini talep ettiği ancak Netanyahu'nun bunu reddettiği aktarıldı.

Nükleer şehir' paylaşımı gündem oldu!  Yıılardır merak edilen gizemli 51. Bölge'de ABD nükleer testimi yapıyor? Nükleer şehir' paylaşımı gündem oldu! Yıılardır merak edilen gizemli 51.... Haberi Görüntüle

SAVAŞIN SONRA ERMESİNE KARŞI

Netanyahu, Savaş Kabinesi'nin "Hamas'la esir takası anlaşması ve Gazze'de savaşın devam etmesiyle" ilgili düzenlediği toplantı öncesinde, savaşın sona ermesine karşı olduğunu dile getirdi.

Bilindiği üzere İsrail 25 Mayıs'ta, Hamas'la esir takası ve ateşkes müzakerelerinin gelecek hafta yeniden başlayacağını duyurmuş ancak Hamas, arabuluculardan müzakerelerin gelecek hafta başlayacağına dair bir bilgi almadıklarını açıklamıştı.

Netanyahu, İsrail ve uluslararası kamuoyunda, siyasi nedenlerle Hamas ile esir takası anlaşması yapmamakla suçlanıyor.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

1

0

0

1

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading