SON DAKİKA
Netanyahu Gazze'de soykırıma hazırlanıyor: Savaşa dönmememiz gibi bir yol yok

Netanyahu Gazze'de soykırıma hazırlanıyor: Savaşa dönmememiz gibi bir yol yok

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hamas'ın elindeki esirler serbest bırakıldıktan sonra, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılara devam edeceklerini kaydederek, "Savaşa dönmememiz gibi bir yol yok" dedi.

Dünya

23.01.2024, 21:46

ABD ve Avrupa ülkelerinin sınırsız desteğini alarak Gazze'de katliam yapan işgalci İsrail, esir takasının ardından soykırıma hazırlanıyor. 

İsrail'in, Hamas'ın 7 Ekim'de gerçekleştirdiği "Aksa Tufanı" operasyonu sonrası Filistin'de yeniden başlattığı katliam saldırıları sürerken, Başbakan Netanyahu'dan Gazze ile ilgili yeni bir açıklama geldi.

Navalny krizi: Rusya'da sokaklar karıştı: 400 kişi gözaltına alındı Haberi Görüntüle

'SAVAŞA DÖNMEMEMİZ GİBİ BİR YOL YOK'

İsrail Basın Ofisinden yayımlanan görüntülü mesajda Netanyahu, Hamas ile varılan mutabakat kapsamında çok sayıda İsrailli esirin serbest bırakıldığını hatırlattı.

Esir takası için varılan "insani aranın" son bulmasından sonra İsrail ordusunun yeniden Gazze'ye saldıracağını dile getiren Netanyahu, "Son günlerde bir soru duydum; İsrail, rehinelerimizi iade etme aşaması bittikten sonra savaşa geri dönecek mi? Cevabım kesin bir evet. Sonuna gelinceye kadar savaşa dönmememiz gibi bir yol yok" ifadelerini kullandı.

Netanyahu sivillerin son sığınağı Refah'a saldırıda kararlı: 'Yoksa savaşı kaybedeceğiz' Haberi Görüntüle

HAMAS İLE İSRAİL ANLAŞMAYA VARMIŞTI

İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalara 4 gün "insani ara" verilmesine ilişkin uzlaşma, 24 Kasım'da saat 07.00'de (TSİ 08.00) uygulamaya girmişti.

Bu kapsamda 4 gün boyunca Gazze'deki 51 İsrailli ve İsrail hapishanelerindeki 150 Filistinli esir karşılıklı serbest bırakılmıştı.

Varılan mutabakat kapsamında "insani ara" ve esir takası 2 gün daha uzatılmıştı. Bu çerçevede salı günü de 10 İsrailli ve 30 Filistinli esir serbest kalmıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading